Škola v Indii vyskúšala proti opisovaniu škatule na hlavách študentov

Škola v Indii vyskúšala proti opisovaniu škatule na hlavách študentov

Žiakov pri písaní písomiek možno rozdeliť na tých, čo opisujú, tých, čo sa učili a tých, od ktorí iní opisujú. Univerzita v indickom Haveri sa rozhodla vyskúšať neobvyklú formu boja proti opisovaniu. Študenti s kartónovými škatuľami na hlavách sa podujali napísať si písomku s tým, že v škatuli mali otvor len pre vlastné oči. Akékoľvek opisovanie by tak bolo veľmi viditeľné a hodné vylúčenia. Napriek tomu, že príspevky medzi Indmi vyvolali vášne, našlo sa aj viacero tých pobúrených. Pravdou však je, že nešlo o nečakanú zbraň proti opisovaniu, ale dobre naplánovanú akciu so súhlasom rodičov.

Škatule na hlave proti opisovaniu

V skutočnosti sa na tento test pripravovali už dlhšie. Škola požiadala o súhlas aj rodičov, pritom väčšina z nich súhlasila. Škatule si pritom priniesli pritom vlastné, alebo si ich sami zabezpečili medzi sebou. Neobvyklá písomka mohla byť výstrahou pre tých, čo uvažovali opisovať. Možno v tom bola štipka zábavy a zapájania študentov, alebo len pokus o pripomenutie pravidiel. V každom prípade práve vlna pobúrenia prispela k tomu, že sa prípadom budú zapodievať aj v indickej vláde na úseku školstva. Škatule veľa nestoja… úspornosť je preto zábavná. Na štátniciach nemysliteľné.


Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Ve stínu tajných služeb epic drama
Studená vojna prebiehala aj tam, kde by sme to nečakali

0 eur bankovka. Karel Gott, Praha
Vychádza unikátna 0 EURO bankovka s portrétom Karla Gotta

Vietor, halný vietor
Halný vietor, poľský fenomén: meteorologický jav aj inšpirujúca záhada

Zavrieť