ZN.SK
The Sinking City screen The game

Herná novinka The Sinking City, inšpirovaná hororom H.P. Lovecrafta

Vychádza The Sinking City, detektívna akčná hra z dielne Bigben a Frogwares, vývojára hernej série Sherlock Holmes. Pripravovaná pre PS4, Xbox One a PC…

Vychádza The Sinking City, detektívna akčná hra z dielne Bigben a Frogwares, vývojára hernej série Sherlock Holmes. Pripravovaná pre PS4, Xbox One ako aj klasické počítače a Nintendo Switch. Hra žánru akčná, dobrodružná, alebo survival horor je v prípade Playstation 4 verzie a PC verzie zaujímavá tým, že jej súčasťou je priamo česká verzia. Rozdielna je len Xbox One verzia, ktorá češtinu neobsahuje.

The Sinking City screen The game

Inšpirované majstrom hororu, H.P. Lovecraftom

Hra je zasadená do obdobia roku 1920 a do oblasti východného pobrežia USA, výrazné inšpirovaná svetom majstra hororu H.P. Lovecrafta. Polozatopené mesto Oakmont sa ocitlo pod nadvládou tajomných síl a vy ako súkromný vyšetrovateľ ste najatí k tomu, aby ste zistili pravdu o tom, čo sa v meste deje, ako aj čo sa deje s miestnymi ľuďmi.

The Sinking City screen The game

To, čo od samotného počiatku hry vývojári sľubujú, je autentická atmosféra, aká je známa práve z diel  H. P. Lovecrafta. Hráč sa totiž ocitá v otvorenom rozľahlom svete, ktorý je priamo zasadený do konkrétneho obdobia. Od neho sa odvíjajú aj zbrane, architektúra, slovník ľudí, mentalita, hoci tá má bližšie k hororu. Otvorený svet budete môcť spoznávať po vlastných, alebo z lode, keďže aj vodná plocha, prípadne podvodný svet tvoria súčasť mesta…. alebo ho pomaly pohlcujú. Zvláštnosťou hry je nutnosť hráča ustriehnuť si vlastné mentálne zdravie, ktoré ho chráni pred šialenstvom. K nemu máte ako hráči pomerne veľmi blízko.

Samotný trailer prevádza celkom slušnú grafiku.

Jazyk hry The Sinking City

Hra má anglické, ruské, francúzske a nemecké zvukové verzie. V rámci textu má plnú češtinu, poľštinu, japončinu, taliančinu, ukrajinčinu, rôzne ázijské jazyky, no chýba slovenčina. Distribútor hry na Slovensku je Comgad.cz.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu