ZN.SK
Lignano PR

Letovisko Lignano a Green Village s najvýraznejšou vodnou plochou

Letovisko Lignano, blízke susednému ešte známejšiemu Bibione, je známe mnohým slovenským dovolenkárom. Už je to pár desaťročí…

Letovisko Lignano, blízke susednému ešte známejšiemu Bibione, je známe mnohým slovenským dovolenkárom. Už je to pár desaťročí, čo patrí táto oblasť medzi obľúbené dovolenkové ciele aj pre nenáročnú dostupnosť, blízku vzdialenosť a pripravenosť letoviska na slovenského návštevníka. Medzi turistami počuť nemčinu, taliančinu, češtinu, poľštinu, avšak aj slovenčinu, pre ktorú si tu návštevník nepripadá tak cudzo.

Lignano PR

Lignano je však v prvom rade pre ľudí, ktorí sú radi obklopení službami, ruchom turistického letoviska a chcú ochutnávať, baviť sa a žiť. Letovisko výrazne poznačené turizmom je odkázané na turizmus ako taký. Na rozdiel od iných letovísk, priame centrum ponúka množstvo hotelov, rozľahlé pláže s mimoriadne bohatou ponukou ležadiel, miest v tieni, športovísk, detských ihrísk a ďalších plážových služieb, ako sú nemotorizované vodné športy a ďalšie vodné atrakcie.

Lignano

foto: Mólo v Lignane láka fotografov od rána až do večera. 

Lignano ponúka

Lignano Pineta a Lignano Riviera sú prvé dve časti z troch, ktoré sú menej rušné, ako najznámejšia Lignano Sabbiadoro. Tá je miestom, ktoré do súčasnej podoby vyrástlo vďaka turizmu. Leží pri Mariánskej lagúne 90 kilometrov od Benátok a od Bibione ju delí rieka Tagliamento. Rozprestiera sa na polostrove z juhu až juhovýchodu, ktorého pobrežie je tvorené rozľahlou dlhou pieskovou plážou. Práve tu lemujú ubytovacie zariadenia, športové a oddychové služby, bary, reštaurácie, kaviarne, a ďalšie zariadenia spoločného stravovania, prenájmov služieb, áut a bicyklov. Bicykle nájdu využitie na výlety do širšieho okolia. Zaujímavosťou je, že aj napriek početnej zástavbe tu stále prevažuje zelená krajina, borovicové lesy, trávnaté plochy a parky.

 • 40 kilometrov cyklotrás: bolo by hriechom, ak by ste ich nechali bez povšimnutia.  Jedna z nich vedie do Caorle, iného letoviska, o ktorom sme už písali.

Taliansko, Lignano cyklotrasy

 • Akvapark: V časti Lignano Pineta sa nachádza miestny akvapark Aquasplash

aquasplash akvapark lignano

 • PARCO ZOO Punta Verde: miestna zoologická záhrada Punta Verde v časti Lignano Riviera s viac ako 150 druhmi zvierat na ploche 100 000 m2.
 • Hemingwayov park: miestnou atrakciou v časti Lignano Pineta je aj zelený Hemingwayov park. Nesie jeho meno, keďže túto oblasť navštívil a očarila ho najmä svojim pobrežím. Ide o oddychovú zónu pre rodiny s deťmi a cyklistov.
 • Gulliverlandia: zábavný park Gulliverlandia sa nachádza neďaleko akvaparku. Ponúka horské dráhy, autíčka, rôzne atrakcie, zábavu pre malých aj veľkých, vystúpenia a občerstvenie.
 • Kolotoč: V parku miestneho patróna San Giovanniho Bosca nájdete známu atrakciu, miestny Ligniansky kolotoč v štýle starých bohato zdobených kolotočov, akých už vo svete nie je veľa. Nuž a práve preto je jazda na ňom zážitkom.
 • Pláže pre všetkých, aj pre psov: Celé Lignano má niekoľko pláží. Všetky udržiavané, s dostupnými toaletami a prezliekarňami. No myslia aj na tých, čo nechcú nechať svojho psa doma a berú ho so sebou. Miestna Doggy Beach je určená práve pre majiteľov psov, ba dokonca aj tých, čo radi utekajú. Súčasťou ponuky sú aj služby pre samotné zvieratá.

Taliansko, Lignano Golf

Foto: V letovisku Lignano si môžete zahrať golf,  je tu známe golfové ihrisko.

Lignano, panoramatická snímka z oblohy

Foto: Lignano, panoramatická snímka z oblohy

S bazénmi je topkou hotel Green Village  Resort****

V rámci bazénov, kúpania a plávania je najvýraznejší Green Village ****, rezort hotel v Lignane. Môže za to jeho prvenstvo v ponuke vodnej plochy tvorenej plaveckými, detskými aj rekreačnými bazénmi. Zaujímavo riešený je bazén vo Wellness sekcii, ktorý obsahuje ležadlá, vírivky a masážne trysky. Všeobecne však návštevníkom ponúka ešte viac.

 • Vonkajší bazén 50×16 m, s hĺbkou 1,40 m, plochou 488 m2
 • Laguna 37×24 m, s hĺbkou 0,37 m, plochou 394 m2
 • Detský bazén 10×10 s hĺbkou 0,50 m
 • Fitness bazén 15×7,5 m, s hĺbkou 0,90 m

Hotel Resort Green Village

Napriek tomu, že s Lignanom sa spája hluk a tesná prítomnosť ďalších ubytovacích zariadení, v tomto prípade je tomu inak. Hotel nie je natlačený na iný, má rozľahlejší areál a v pešej dostupnosti aj miestne golfové ihrisko. Práve pre golfistov, náročných aj menej náročných návštevníkov, môže byť zaujímavý hotel Green Village ****. Aj preto, že svoje stránky má v slovenskom jazyku a sú tak zrozumiteľnejšie pre tých, ktorí vyberajú podľa informácií.

Hotel Resort Green Village

O hoteli

Hotel ponúka izby, suity, vilky aj celé apartmány. Je kompromisom v rámci viacerých turistických cieľov, prírodných pamiatok a vzdialeností. Od pláže sa nachádza 5 minút bicyklom, no sám sa nachádza v blízkosti rieky, mimo rušné mestské centrum. S pokojom sa viaže aj kompletná ponuka SPA procedúr. Aj napriek prvému dojmu, že je hotel určený náročnejším ľuďom a golfistom, je predsa len určený aj pre rodiny s deťmi. Ponúka im animačné tímy, varenie a rôzne služby, vlastné bazény a areál pre deti.

Hotel Resort Green Village

Dospelí a pracujúci aj na vlastných dovolenkách nájdu na izbách LAN konektor pre bezplatné pripojenie na internet. K dispozícií je však aj Wifi v spoločenských priestoroch, prípadne na izbách. Kvôli okoliu vhodnému na bicyklovanie sa nemožno čudovať, že hotelová služba prenájmu bicyklov má mimoriadny úspech.

Hotel Resort Green Village

Kto sa potrebuje zdržať viac, ako sa pôvodne pripravil, využije miestnu čistiareň. Ide o samoobslužnú čistiareň so sušičkou a žehličkou. Na pláž sa dá dostať bicyklom, peši, alebo sa dá využiť hotelový plážový odvoz.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu