ZN.SK
Fantastické príšery

Fantastické zvery a ich výskyt a čarodejník Eddie Redmayne

Fantastické zvery a ich výskyt je názov filmu, no zároveň aj učebnice, ktorá slúžila žiakom na Roquefortskej strednej čarodejníckej škole v známej série čarodejníka Harryho Pottera. J. K. Rowlingová

Fantastické zvery a ich výskyt je názov filmu, no zároveň aj učebnice, ktorá slúžila žiakom na Roquefortskej strednej čarodejníckej škole v známej série čarodejníka Harryho Pottera. J. K. Rowlingová napísala knihu s rovnakým názvom ešte v roku 2001 a úzko súvisela s tým, čo sa odohrávalo vo svete Harryho Pottera, ktorý osobne túto učebnicu poznal.

Fantastické príšery

Lenže aj táto učebnica má svoj vlastný samostatný príbeh. Jej autorom je zoológ Newt (niektoré zdroje uvádzajú meno Mlok) Scamander, ktorý cestuje po svete a zbiera rôzne tvory z rôznych kútov sveta. Pripravuje učebnicu, ktorá má byť pre všetkých čarodejníckych žiakov hlavným zdrojom informácií o zvieratách a príšerách s ktorými sa svet muklov nikdy nestretol, no v čarodejníckom svete má každý tvor nejaký zmysel a poslanie.

Oscarový Eddie Redmayne

Hlavný hrdina v podaní famózneho Eddieho Redmaynea (Dánske dievča, Teória všetkého, Vzostup Jupitera) prichádza do New Yorku s čarovným kufrom, v ktorom prenáša všetky chytené tvory. Učebnica je takmer hotová, no práve v slávnom meste mrakodrapov sa tiež nachádza utajovaná stránka, tá nemuklovská, čarodejnícka. Ibaže veci sa skomplikujú a z kufríka utečie zopár obzvlášť nevhodných tvorov, ktoré by mohli narušiť akúsi rovnováhu medzi svetom muklov a medzi svetom čarodejníkov.

Očakávaný príbeh s tematikou slávnych čarodejníckych príbehov, avšak z prostredia niekoľko desaťročí skôr, v roku 1926, sa v slovenských kinách objaví už 17. 11. 2016, šesť dní po svetovej premiére. To zas bude pirátsky svet vystrkovať pávie perá, lebo torrenty a uploady sa šíria rýchlo. Žiaľ.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu