ZN.SK
slúchadlá Lamax Clips 1 Play

Bezdrôtové slúchadlá, Lamax Clips 1 Play potešia kvalitou (recenzia)

Štupľové bezkáblové slúchadlá sú dnes väčším trendom ako smarthodinky. Vychutnávať si hudbu, alebo telefonické hovory počas chôdze…

Štupľové bezkáblové slúchadlá sú dnes väčším trendom ako smarthodinky. Vychutnávať si hudbu, alebo telefonické hovory počas chôdze, či práce, sme si vedeli od čias walkmanov. Lenže nahor ide aj dokonalosť a úroveň zvuku. Čím sú však technické vymoženosti prístupnejšie, tým pohodlnejšie je aj fungovanie a tým je aj vyššia kvalita zvuku. Len nedávno zo slúchadiel zmizli káble. Vieme, že na trhu nie sú len jediné slúchadlá a rovnako tak vieme, že máme na výber množstvo značiek, osvedčených, aj neznámych. Zoznamujeme sa s modelom Lamax Clips 1 Play.

slúchadlá Lamax Clips 1 Play

Dostávame sa k slúchadlám značky Lamax. Aj preto, že táto česká značka si u nás urobila výborné meno elektrickou kolobežkou a aj jedným starším herným zariadením. Slúchadlá sú Clips 1 Play sú už pomerne dobre známe. Sú zastúpené u rôznych predajcov, venovalo sa im viacero portálov. Pre nás sú napríklad celkom prvé bezdrôtové slúchadlá s ktorými sa zoznamujeme viac ako len pre chvíľkový test. A ten zvuk prekvapí podobne ako cenovka. Pritom v takejto kombinácii by sme za iných okolností kvalite neverili. Je však rok 2023 a Lamax Clips 1 Play tak prekonávajú očakávania.

Nový svet a nový začiatok… naša premiéra

Každý sa raz dostane k takýmto slúchadlám po prvýkrát. Aj my sami sme mali otázky ohľadom toho, ako vôbec slúchadlá fungujú, k akým zariadeniam je ich možné použiť, ako je to s nabíjaním, výdržou a vypadávaním z ucha. Keď zalovíme v pamäti, viac sme v inzercii a v skupinách videli výzvy ľudí hľadajúcich stratené slúchadlo, než ponuku ich predaja.

V rámci prvého zoznámenia tak síce máme salvu otázok, no zároveň pocit, že k nim bude predsa len ľahká odpoveď. Technologický vývoj je pomerne ďaleko vpredu a bezdrôtové technológie dnes úspešne fungujú. Nekvalitné hrkálky dnes už žiaden úspešný technologický výrobca ani neponúka pod svojim menom. Dá sa tak povedať, že pod známymi značkami by sme ani nemali dostať nič z kategórie „naozaj príšerný zvuk“ na spôsob jednorazových slúchadiel z lietadla.  V prípade Lamax Clips 1 Play o hrkálky, či chrastítka naozaj nejde.

Balenie Lamax Clips 1 Play

 • Slúchadlá sa predávajú v škatuľke v typických „lamax-farbách“ modrej a bielej. Škatuľka tiež upozorňuje stručne na jednotlivé prednosti modelu, aj pripojiteľnosť pomocou Bluetooth 5.3 a USB-C
 • Vo vnútri sa nachádza čierny obal, ktorý je zároveň nabíjacou stanicou
 • Krátky kábel USB –> USB-C na nabíjanie základne so slúchadlami.
 • Vrecúško s náhradnými mäkkými časťami pre slúchadlá

Prvé kroky a dojmy

Máme spleť rôznych slúchadiel všetkých typov, značiek, aj profesionálnych riešení. Všetko svojou váhou rospoznateľné ako nasadené na hlave a ušiach. Mať slúchadlá, pri ktorých nezavadzajú káble a stáe si zachovávajú kvalitu, ba dokonca umožňujú handsfree telefonovanie, to je niečo, čo môžeme len vídať. V rámci vlastného upgradu a pohodlia.

Slúchadlá v základni ľahko nabijeme cez USB port. Je to univerzálny USB-C, takže aj prípadné pozabudnutie kábla nám už viac menej neznamená problém a vieme si vystačiť aj s náhradným riešením požičaním nabíjačky z moderného Android telefónu. Slúchadlá majú svoju základňu aj za obal, chránič. Je to skrátka prenosná skrinka, stojan, úložisko pre obe slúchadlá. Nejde o nič nové, keďže tento koncept ponúkajú aj mnohí iní výrobcovia. Pri modeli Lamax Clips 1 Play je však nutné pripomenúť, že je ich možné obstarať sa cenu okolo 20 EUR, čo z nich robí mimoriadne atraktívnu a cenovo zaujímavú možnosť.

Zásadné postrehy pri slúchadlách slúchadlá Lamax Clips 1 Play

Vyzerajú dobre, váhovo pôsobia dôveryhodne a v ušiach sadnú ako uliate. Vyžadujú si spárovanie s telefónom, alebo iným moderným zariadením. Párovanie je jednoduché. Na Android mobile sme si zvolili vyhľadávanie zariadení a po nájdení Clips 1 Play sme len potvrdili spárovanie. Slúchadlá prestali blikať. Následne, ak ich máte zapojené, môžete počúvať hudbu, alebo telefonovať. Prekvapením je pritom naozaj čistý zvuk s ktorým sme na začiatku nepočítali.

 • Spárovanie je jednoduché cez Bluetooth.
 • Pripojenie, aj slabú batériu oznámi ženský hlas (v prípade nerovnomerného nabitia aj v jednotlivých slúchadlách osobitne nezávisle od seba.)
 • Vypnúť zvuk môžete na krátko ťuknutím do slúchadla, napríklad ak potrebujete počuť jasne ruch okolo.
 • Silnejšia hudba pekne izoluje a pocitovo vyplní „svet okolo vás“, zatiaľ čo hovorené slovo a ticho netvorí zo slúchadiel úplnú zvukovú izoláciu a okolité zvuky tak ešte prenikajú.
 • Základňa (nabíjacia stanica) je mimoriadne skladná, vojde do vrecka, nemá žiadne hrany a nie je to žiadne ľahké tintítko. Slúchadlá do nej presne zapadajú, nemožno ich zameniť a tiež držia pevne. Pri vyťahovaní to cítiť.
 • V prípadoch potreby okamžitého stíšenia je možné poklepať po slúchadle. Po druhom slúchadle môžete poklepať napríklad aj pre pozastavenie filmu, ak sledujete film cez notebook
 • V ušiach držia. Prekvapivo. Aj pre tvarovanie využívajúce vnútorné tvarovanie ušnice.

Nosenie, ich výhody a kvality

Niekoľko výhod objavujeme už pomerne skoro. Je jeseň. Ochladzuje sa a trendom, či nevyhnutnosťou sú čiapky. Slúchadlá sa dajú ľahko zamaskovať do čiapky. Počúvať tak môžete hudbu, alebo podcasty – hovorené slovo, knihy, audioknihy a pod. Na jedno nabitie vydrží viac ako 5 hodín prevádzky určite. Na obale uvádzajú slúchadlá 7 hodinovú výdrž jediného nabitia. Svietia jemným tlmeným svetlom pred párovaním a napriek tomu, že na prvý dojem vyzerajú objemné, v ušiach sadnú a držia.

Už pri prvých skladbách sme mali jasno, že nemáme čo dočinenia s „lacným tovarom“. Rozumieme, že ťažkí odborníci a fajnšmekri nedopustia, aby boli slúchadlá s cenovkou okolo 20 eur označované za kvalitné s čistým zvukom. Lenže v tomto prípade tomu tak je. Basy, hororové soundtracky, aj úchvatný soundtrack Gladiátora… Pôsobia asi tak, ako pri počutí kvalitnej audiosústavy s presne tým zážitkom, ktorý si chcete pri počúvaní hudby dopriať.

Vyhovujú v každom smere, pretože mimo počúvanú hudbu, alebo telefonát celkom neprekrývajú zvuky okolia. Napríklad ulice, „tikanie“ semaforov, zvonenie električky, či trúbenie všetkých vodičov. Presne to je pritom dôležité. Nestratiť spojenie so svetom okolo. Kvalita zvuku je naozaj dobrá, basy sú basami a vyvolávajú presne ten pocit, ktorý vyžadujeme od hudby s výraznými hĺbkami a basovými nástrojmi. Už dve desaťročia používame na „test ohromenia slúchadlami“ skladby Korn – Somebody Someone, kúsky od Van Halena, System of a Down – Aerials. Iná kategória je 4Tet – Jeanne dArc, kde tiež vynikne čistota zvuku. Ó áno. Byť takto spokojný so zvukom znamená… nadšenie. Ale aj odporúčanie, že kúpou týchto slúchadiel naozaj nemáte čo pokaziť. Či dokonca ušetriť oproti iným.

Na oficiálnych stránkach lamax-electronics.com je k dispozícii aj v bielom prevedení.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu