ZN.SK
NuBike bicykel bez pedálov a reťaze

Američan vymyslel bicykel bez pedálov a reťaze, no predsa šliapete

Američan Rodger Parker z Los Angeles vynašiel celkom nový princíp fungovania pohonu na bicykli a nazval ho NuBike. Zbavil sa reťaze, klasických pedálov…

„Šliapať do pedálov“, slovné spojenie, ktoré si spájame s klasickým bicyklovaním, možno nebude v budúcnosti až tak typické pre tento druh športu. Azda ten najlepší dopravný prostriedok, ktorého používanie je stopercentne ekologické a použiť ho môžete takmer kdekoľvek na súši. Ak sme si mysleli, že v jeho konštrukcii môžeme len ťažko niečo zmeniť, skutočnosť je trochu iná. Čo tak odstrániť pedále? Bicykel bez pedálov je ešte bicykel?

NuBike bicykel bez pedálov a reťaze

NuBike – bicykel na páky, čiže bez pedálov

Američan Rodger Parker vynašiel celkom nový princíp fungovania pohonu na bicykli a nazval ho NuBike. Zbavil sa reťaze, klasických pedálov a vytvoril dvojicu pák, ktoré dostávajú bicykel do pohybu. Obe nohy pritom naďalej môžu vykonávať pohyb podobný na klasické bicyklovanie. S tým rozdielom, že tentoraz nohy nekrúžia, ale pohybujú sa len hore a dole. Projekt nového bicykla spúšťa v rámci dotovacieho systému Kickstarter, kde chce vyzbierať dostatok peňazí na zahájenie masovej výroby. Samozrejme, prostredníctvom neho si môžu záujemcovia kúpiť aj prvé kúsky pre seba.

Svoj projekt nazýva NuBike a cena nového bicykla je až 3600 dolárov, prípadne viac. Odhadovaný čas, kedy bude môcť v rámci svojho projektu bicykle posielať, je august 2019. Cena s dovozom na Slovensko však ešte narastie a nepoteší, že kolesá si musíte dodať vlastné. A ako to celé vyzerá? Zaujímavo, aj keď draho.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu