Výstava ľudského tela BODY THE EXHIBITION (2017) opäť v Bratislave

Výstava ľudského tela BODY THE EXHIBITION (2017) opäť v Bratislave

Fascinujúca, šokujúca až neuveriteľná. Taká je výstava BODY THE EXHIBITION (v minulosti The Human Body), ktorá sa v rôznych miestach sveta stretáva s nepochopením, protestmi, aj nadšením. Mŕtve telá skutočných ľudí, ktorí venovali svoje pozostatky na tento účel, vedeli, že ich telá budú vystavované na obdiv celému svetu. Vedeli, že budú cestovať po planéte a pozerať sa na nich budú milióny návštevníkov.

Výstava ľudské telo, BODY THE EXHIBITION

Ľudské telo tak, ako ho bežne nevidíte

Priveľmi ambiciózny plán vystavovať ľudské tela rozobrané na diely a prezentovať ich ako umelecké diela je kontroverzné, ale zaujímavé zároveň. Autori sa venujú aj opakovane už vystavovaným dielam, ošetrujú a zachovávajú jeho stálosť aj pomocou nových vedeckých poznatkov. V tkanivách, ktoré na svoje fungovanie a stálosť potrebujú vodu, bola tekutina nahradená syntetickým polymérom. Na rôznych telách boli odstránené rôzne časti kože a odhalená svalovina. Niekde sa skalpel pohral menej, inde viac a práve v tom je umenie a veda zároveň skĺbená do jedinej výstavy.

Prezentácia ľudských tiel je tak výnimočná, prepracovaná do detailov, keďže niekomu vidieť cievy a vnútornosti, iným svalovinu. Sú telá, ktoré kombinujú odhalené kosti s orgánmi aj svalovinou, vždy však ide o ukážku náhľadu dnu, čo bolo v minulosti nepredstaviteľné a hrozila smrť. Ľudské telo už budete vnímať inak, ak budete mať možnosť pozrieť si ho z blízka otvorené s jednotlivými svalovinami.

Body The Exhibition v Bratislave od 10. Augusta 2017

Výstava v Bratislave na výstavisku Incheba EXPO sa po prvýkrát objavila pod názvom The Human Body 24. augusta až 25. novembra. V roku 2017 môžete výstavu pod názvom BODY THE EXHIBITION navštíviť od 10. augusta 2017 do zatiaľ neurčeného dňa ukončenia v HALE B, v denne od 09:00 do 20:00 hod. Vstupné počas víkendu je 16 EUR, počas pracovných dní 14 EUR. Nižšie vstupné je pre deti, študentov a seniorov. Prehliadka trvá približne hodinu a výklad poskytnú študenti medicíny.

Poznámka: pokladňa je otvorená do 18:30, posledný vstup o 18:30 a posledný vstup cez predpredaj o 18:00

Výstava ľudské telo, BODY THE EXHIBITION

Upozornenie

Výstava ako je táto láka objektívy fotoaparátov, či mobilov. Mať fotografie ľudského tela v takejto podobe nie je naozaj bežné, hoci pre niekoho veľmi lákavé. Sklamaním pre nadšencov pre fotenie a robenie selfie môže byť fakt, že na výstavisku je prísny zákaz fotografovania, či robenia akéhokoľvek iného záznamu.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.