ZN.SK
Kaštiel Veľký Biel

Obec Veľký Biel pozýva na 8. ročník Country festivalu BielFest

Obec Veľký Biel, je zaujímavá svojim veľkým zabudnutým barokovým kaštieľom, výstavami vína, či kúpaním. 26. augusta pobaví na 8. ročníku podujatia BielFest.

Obec Veľký Biel, nachádzajúca sa medzi Sencom a Bratislavou, je zaujímavá svojim veľkým zabudnutým barokovým kaštieľom, výstavami vína, či kúpaním. Každoročne sa tu však koná aj country festival. 8. ročník BielFestu sa koná 26. augusta 2017 práve v areáli veľkého kaštieľa, ku ktorému sa bežne návštevník nedostáva, keďže nie je verejnosti prístupný.

Kaštiel Veľký Biel

Organizátori na netradičnom mieste a záhradkári

Každoročne organizuje ZO Slovenského zväzu záhradkárov organizuje nie len BielFest, ale aj mnoho iných pravidelných podujatí, čím sa združenie záhradkárov netradične stará o kultúrne podujatia, ale taktiež o ďalšie iniciatívy spojené napríklad s rozvojom turizmu. Už siedmi ročník country festivalu prilákal viacerých návštevníkov z Bratislavy, aj zahraničia, čím sa podujatie rozrastá na viac ako len lokálnu úroveň.

Vystúpia:  Samorast (Šenkvice), Countryfied (Bratislava), Plamene (Bratislava), Country kamion (Trnava), JAKO KEDY (Dubovany), Nebe na zemi ( Chorvátsky Grob), Balzam (Bratislava)

Zaujímavé je aj miesto konania. Barokový kaštieľ je jednou z najhodnotnejších pamiatok v širšom okolí. Ide o výnimočne veľkú stavbu, zachovanú, avšak neprístupnú verejnosti. Architektúra tejto hodnoty dnes nachádza rôzne využitie napríklad v cestovnom ruchu. Bielfest je tak ejdnou z mála príležitostí, pozrieť si stavbu aspoň z vonka lepšie, než z poza brány.

BielFest 2017 a organizačné informácie:

Country festival BielFest sa koná 26. augusta 2017 o 14:00 na nádvorí barokového kaštieľa v centre obce. Možnosti parkovania sú v blízkosti artézskej studne neďaleko vjazdu do areálu. Cyklisti si môžu bicykle ponechať v areáli priamo. K dispozícií budú občerstvenie, miesta na sedenie, jedlo, tombola, prenosné toalety, ako aj spomínaná hudba.

Vstupné je dobrovoľné

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu