ZN.SK
cyklistika v zime

Zima nemusí nutne znamenať stopku pre bicyklovanie

Čoraz chladnejšie počasie, dážď či sneh prirodzene znižujú možnosti, ako tráviť čas vonku či v prírode. Snahu tráviť čas mimo domova komplikujú aj kratšie dni a skoré stmievanie.

Čoraz chladnejšie počasie, dážď či sneh prirodzene znižujú možnosti, ako tráviť čas vonku či v prírode. Snahu tráviť čas mimo domova komplikujú aj kratšie dni a skoré stmievanie. Pre skutočných milovníkov cyklistiky však ani nepriaznivé poveternostné podmienky nepredstavujú neprekonateľnú prekážku. Aj oni totiž tvrdia, že neexistuje nevhodné počasie, existuje len nevhodný bicykel či nevhodné vybavenie. Tí skutočne zarytí cyklisti totiž bicyklujú aj počas tuhej zimy.

cyklistika v zime

Nevšedný zážitok

Predstavte si klasické sychravé ráno. Bratislavské Karpaty, kde sa nachádzajú desiatky kilometrov malebných a kľukatých cyklistických cestičiek, ktoré pretínajú priamo kopce a lúky. Vonku je okolo nuly, terén je podmáčaný, no nie nezjazdný. A v lese len vy a bicykel. Túto predstavu radi prenášajú nadšenci cyklistiky do nevšedného zážitku. Aj zimná cyklistika má niečo do seba. Zahriať sa pohybom v chladnom počasí je mimoriadne príjemné a aj blato, ktoré zostáva na celom oblečení či tele, je tiež akýmsi dôkazom, že ste si niečo skutočne odmakali a vybili celú energiu.

Horské či trekingové bicykle

Pochopiteľne, na takúto zimnú cyklistiku nie je možné použiť len tak akýkoľvek bicykel. S klasickým cestným či mestským bicyklom by ste v zime do lesa ani nevyšli. Na zimnú cyklistiku v zložitejších podmienkach, a to nielen v lese, ale aj klasicky na cyklotrase, sú vhodné najmä trekingové, alebo aj klasické horské bicykle. Tie poskytnú dostatočné odpruženie a pevnosť aj v náročnejších terénoch.

Skvelý relax

Ak vás doteraz od zimnej cyklistiky odrádzali obavy z počasia, tak sa ich zbavte. Stačí vhodný bicykel a vhodné cyklistické oblečenie – termo-bielizeň, bunda, rukavice či fľaša na čaj, a môžete zažiť parádnu zimnú cyklo-túru nielen v spomínaných Karpatoch v Bratislave, ale kdekoľvek na Slovensku v prírode či na cyklotrase.

Zdroj obrázka: Halfpoint / Shutterstock.com

 

 

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu