Skateboard už nie je len synonymom U-rampy a životného štýlu

Skateboard už nie je len synonymom U-rampy a životného štýlu

Najmä koncom 90-tych rokov či začiatkom 21. storočia bolo vlastníctvo skateboardu považované za niečo výnimočné. Mladí muži so skateboardom boli označovaní za frajerov, mladé ženy zase za frajerky. Skateboard sa v tom čase stal synonymom životného štýlu plného voľnosti, pohybu a radosti. Aj dnes je skateboard s týmto štýlom spätý, prenikol však aj do iných oblastí života či spoločnosti. V dnešnej dobe sa už na skateboarde nevozia len mladí ľudia, ale aj stredná generácia, manažéri, lekári či právnici…

skateboard skejťák

Veľmi rýchly a pohodlný

Pre skateboard hovorí, že je to mimoriadne rýchly a pohodlný individuálny dopravný prostriedok. Dá sa na ňom pohodlne presunúť v prípade potreby do práce či kamkoľvek inam. A taktiež je to imidžová záležitosť, a nie nutne na skákanie a triky na U-rampe. Je viacero spôsobov, ako sa v prírode, či na rôznych iných upravených plochách, odreagovať pri skateboarde. A aj to platí nielen pre mladých ľudí.

Pamätáte si na walkmany?

Hitom úvodu 21. storočia bola kombinácia skateboardu a walkmanu. Vtedy skrátka letelo, že mladí ľudia si vzali walkman, dali do uší slúchadlá a išli si zajazdiť na skateboarde. Dnes už tento štýl nie je tak jasne ohraničený. Ako sme už spomenuli, nie je nič šokujúce vidieť na skateboarde manažéra či človeka zo strednej generácie. Rýchlosť a zábava láka každého.

Ľahké sa naučiť

Výhodou skateboardu je, že je veľmi ľahké naučiť sa na ňom jazdiť. Ak to raz dostanete do nôh, tak už to potom ide akoby samo od seba, a už to nezabudnete. Aj preto je skateboard stále na výslní a je naďalej populárny medzi rôznymi sociálnymi skupinami i rôznymi vekovými vrstvami. A nie je nič krajšie, ak napríklad otec nahovorí syna alebo syn otca, a idú si spoločne zajazdiť, či už na cyklotrasu, alebo priamo na U-rampu.

Zdroj obrázka: LightField Studios / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.