ZN.SK
hodinky pánske

3 jednoduché tipy, ako vybrať pánske hodinky

Pánske hodinky predstavujú navonok nie tak nenápadný, ale v mnohých prípadoch kľúčový imidžový doplnok. Muži v tomto majú oproti ženám trochu obmedzený priestor,

Pánske hodinky predstavujú navonok nie tak nenápadný, ale v mnohých prípadoch kľúčový imidžový doplnok. Muži v tomto majú oproti ženám trochu obmedzený priestor, veď na prste nosia maximálne obrúčku a inak sú jediným doplnkom. A aj preto by si mali dať na ich výbere čo najviac záležať. Ako teda čo najlepšie vybrať pánske hodinky?

hodinky pánske

1. Hodinky zvoľte podľa toho, kam chodíte

Kľúčovým faktorom pre pánske hodinky je to, akému povolaniu sa venujete alebo aký životný štýl vediete. Poznáme tri základné kategórie pánskych hodiniek – klasické pánske hodinky, spoločenské pánske hodinky alebo športové pánske hodinky.

Klasické pánske sa hodia mužom, ktorí vykonávajú „klasické“ povolanie, čiže prácu v kancelárii s občasnými stretnutiami s klientmi či vo firme. Spoločenské, pri ktorých je už kľúčový dizajn a štýl, sa vyslovene hodia pre mužov, ktorí trávia dni v oblekoch a absolvujú pravidelné schôdzky. Športové sa hodia aktívnym a športovo ladeným mužom, ktorí okrem práce aj často behajú či posilňujú.

2. Materiál remienka pre vzhľad i pohodlie

Kľúčovým aspektom pri výbere hodiniek je aj materiál remienka. V tomto prípade totiž sledujeme dva aspekty – aby boli dizajnovo pútavé, a taktiež pohodlné pri nosení. Najelegantnejší dojem budí kožený či oceľový remienok, na šport sú skôr vhodné plastové či gumové remienky. Mimoriadne odolný a kvalitný je titánový remienok, naopak, pohodlný, no menej odolný, je textilný remienok.

3. Ponúkané funkcie hodiniek

Možno by ste čakali, že budeme hovoriť o výbere sklíčka či veľkosti hodiniek. Áno, aj to sú dôležité faktory, no za jeden z TOP3 považujeme funkcie, aké pánske hodinky ponúkajú. Klasické pánske hodinky totiž môžu byť niečím viac. Ak totiž do nich investujete nemalú sumu, tak sa dá predpokladať, že očakávate maximum nielen po estetickej, ale aj funkčnej stránke. Môžete ich vyberať aj podľa toho, aké funkcie ponúkajú – či napríklad ponúkajú športové funkcie ako meranie krokov aj tepu, či sa dajú spárovať s telefónom, či sú automaticky rádiovo riadené, či svietia aj v tme a podobne. Aj to sú dôležité faktory pre výber pánskych hodiniek.

Zdroj obrázka: CHAjAMP / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu