ZN.SK
kolobežka ružová

Využite svoj čas efektívne a vyhnite sa preplneným miestam

Už vás nebavia dlhé minúty teplých mesiacov strávené v aute, ani preplnené autobusy a električky mestskej hromadnej dopravy? Cestu do práce, do školy či na stretnutia môžete

Už vás nebavia dlhé minúty teplých mesiacov strávené v aute, ani preplnené autobusy a električky mestskej hromadnej dopravy? Cestu do práce, do školy či na stretnutia môžete absolvovať na kolobežke!

kolobežka ružová

Možno sa vám takáto predstava nebude zo začiatku úplne pozdávať pre fyzickú aktivitu, ale čo ak to ide úplne bez práce? Elektrické kolobežky sú v teplých mesiacoch dokonalým riešením na skracovanie vzdialeností predovšetkým v rámci mesta. V dnešnej dobe sa môžete bez námahy skateboardovať, korčuľovať, bicyklovať či kolobežkovať.

Krátke trasy s vetrom vo vlasoch

Kolobežky začínali ako v rámci možností bezpečná zábava pre mladšie ročníky, no v dnešnej dobe sa tešia obľube každej vekovej kategórie. Pri elektrokolobežkách treba dbať na to, že ich môžu obsluhovať len osoby staršie 15 či 18 rokov. Záleží od štátu, kraja ale aj mesta, kde ich plánujete používať. Takéto kolobežky sú ideálne na krátke vzdialenosti v rámci mesta, v priemere majú 50 km dojazd na jedno nabitie, čiže ak bývate v menšom meste, vydržíte na jednom nabití aj niekoľko týždňov. Ich ďalším plusom je jednoduché ovládanie, ktoré zvládne takmer každý a sú pomerne ľahké.

Myslite na našu klímu, ona nás potrebuje

Elektrické kolobežky sú okrem super šikovných pomocníkov aj šetrnejšie voči prírode. Možno sa zamýšľate, ako je možné, že sú ekologickejšie ako napríklad zdieľaná jazda v aute či v MHD. Odpoveď je jednoduchá, fungujú na elektrický pohon vďaka zabudovanej batérií, ktorá je znovu nabíjateľná, teda neprodukuje žiadne škodlivé emisie. Aj malé a individuálne eko kroky sú dôležité a pomáhajú, aj keď minimálne, ochraňovať našu planétu.

Rovnako tak ako aj v prípade iných dopravných prostriedkov platí zákaz požívania alkoholických nápojov pred a počas jazdy. Na cyklocestách mimo miest a obcí platí 0,5 promile tolerancia, ale túto informáciu je potrebné si overiť, nakoľko sa limit môže meniť v závislosti na samostatných nariadeniach miest a obcí. A samozrejme, servis elektrických kolobežiek je dôležitou súčasťou prevádzkovania takéhoto dopravného prostriedku.

Doprajte im, čo potrebujú

Je dobré byť pripravený v prípade defektu či inej poruchy. Samozrejme, úplne základná a prvoradá by mala byť vizuálna kontrola pred každou jazdou. Treba sa uistiť, či je všetko na svojom mieste, či svietia svetlá (vo večerných hodinách), alebo či fungujú brzdy.

Azda najobľúbenejšou firmou posledných rokov, čo sa týka elektrokolobežiek, je jednoznačne firma Xiaomi. Táto čínska spoločnosť ponúka viacero modelov v rôznych prevedeniach – materiálových, parametrových, ale aj cenových. Oprava Xiaomi kolobežiek v prípade poruchy nepredstavuje v tom správnom servise problém.

Nie je potrebné hneď meniť za nový model, aj keď tie najlacnejšie sa pohybujú v cenových hladinách lacnejších smartphonov.

Zdroj obrázka: {NDAB Creativity} / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu