Petra Vlhová sa poďakovala trénerovi a ukázala trofeje za 5 rokov

Petra Vlhová sa poďakovala trénerovi a ukázala trofeje za 5 rokov

Naša najúspešnejšia lyžiarka Petra Vlhová je jedným z mála pozitívne ladených prvkov, ktoré nás reprezentujú vo svete. Najmä v aktuálnom období. Pohľad na jej športové úspechy, ktorými sa pochválila na svojej sociálnej sieti, je pohľadom na posledných 5 rokov úspechov a bojov na svahoch. Príspevok, ktorým chcela poďakovať svojmu trénerovi Liviovi Magonimu, je prejavením vďaky za spoluprácu na úspechoch. Tých, ktorých výsledok na jednej fotografii vidieť celkom jasne. Malé glóbusy, no hlavne onen vysnívaný veľký, tvoria hlavný obsah fotografie. Doplnené o ďalšie ocenenia z majstrovstiev a dôležitých stretnutí. Podľa textu v príspevku sa cesty s Liviom Magonim rozchádzajú a poďakovanie je tak zároveň rozlúčkou.

Petra Vlhová a jej ocenenia ako inšpirácia

Ako inšpirácia pre nové talenty v lyžovaní. Podobné fotografie, prípadne informácie o finančných odmenách za výborné umiestnenia, môžu byť unikátnym nástrojom inšpirácie nových talentov. Celé Slovensko držalo Petre palce. Iba zopár médií nedokázalo strpieť, že nedávno Petra letela súkromným lietadlom. Prekrútili jej prítomnosť na palube takéhoto letu ako maniere, či prehnané nároky. Až postupne vysvitlo, že lietadlo a preprava ním bol dar Petre Vlhovej zo strany sponzora. Nie hviezdny manier, ktorý zbytočne narábal s prirodzenou a tradičnou závisťou ľudí. Aj keby, v Petrinom prípade si rýchly presun lietadlom mohla oprávnene užiť, no najmä ušetriť čas strávený v aute pri dlhých presunoch medzi lyžiarskymi regiónmi v rôznych krajinách.

Nesmierna drina a mimoriadna investícia osobného života do športovej prípravy a tréningov si však vyžaduje obetu viac ako len športovca samotného. Dôkazom je aj rodina, ktorá je aktívnou súčasťou tímu okolo Petry Vlhovej. Po medializácia vzťahov a spôsobu, akým bola podporovaná zo smeru organizácii je oveľa ťažšia predstava o tom, ako vlastne funguje pozadie lyžiarskych pretekov a reprezentácie. V kontexte týchto skutočností je informácia o tak mimoriadnom svetovom úspechu, aký sa naposledy Petre podaril ziskom veľkého glóbusu, vlastne zázrak. Gratulujeme. Keďže Petra pokračuje ďalej, máme príležitosť ďalej sledovať jej kariéru a možné ďalšie úspechy.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.