Pomoc tým najmenším: Dettol a Kvapka Nádeje za zdravie detí

Pomoc tým najmenším: Dettol a Kvapka Nádeje za zdravie detí

Snaha o čistejší a bezpečnejší domov pokračuje. Značka Dettol sa aktívne zaoberá ochranou zdravia rodín, jednotlivcov a detí – už viac ako 80 rokov. Tento rok sa značka spojila s Nadáciou Kvapka Nádeje. Ich spoločným cieľom je pomôcť deťom v núdzi, ktoré sa liečia v slovenských nemocniciach. Ruku k dielu môžete stále pridať aj vy.

dettol kvapka nádeje

Bez ľahostajnosti

Charitatívny projekt, s názvom O kvapku lepší Dettol, vznikol zo spoločnej iniciatívy oboch partnerov.  Pomoc sa zameriava na tých najmenších, ktorí trávia väčšinu svojho času na nemocničnom lôžku. K projektu sa vyjadrila aj marketingová manažérka značky Dettol, Marie Zmrhalová.  „Osud chorých detí nám nie je ľahostajný. Máme radosť, že sa môžeme spojiť práve s Nadáciou Kvapka nádeje. Spoločne tak môžeme chrániť deti aj dospelých pred nečistotami, pomáhať im dodržiavať správne hygienické návyky a zároveň týmto spôsobom podporiť aj dobrú vec, čo je to najmenej, čo môžeme urobiť.“

Spolupráca prebieha pod krídlami samotnej zakladateľky Nadácie Kvapka nádeje – Vendule Pizingerovej, ktorá hodnotí spojenie veľmi pozitívne:  „Aj keby naša činnosť pomohla zachrániť len jediný život, tak to stojí za to.  Preto nás veľmi teší podpora značky Dettol a sme vďační, že vo firemnom sektore máme silných partnerov, ktorým záleží na pomoci tým najzraniteľnejším,“ uviedla Pizingerová. Vďaka nej sa Nadácia Kvapka nádeje môže pýšiť bohatou históriou charitatívnych projektov. Len v rokoch 2010 – 2021 zrealizovala úspešné verejné zbierky, ktoré umožnili realizáciu verejnoprospešných projektov celospoločenského významu v hodnote takmer 2,5 milióna eur.

Môžem prispieť aj ja?

Zapojiť sa do projektu O kvapku lepší Dettol je možné ešte v rámci posledných septembrových dní. Do tejto výzvy ste sa možno aj nevedomky zapojili. Ak ste kúpili akýkoľvek produkt od Dettolu*, automaticky ste prispeli sumou 10 centov na dobrú vec. Finančná pomoc však nie je jedinou, ktorú obdržia malí pacienti. Spoločnosť sa rozhodla darovať aj niekoľko produktov, ktoré výrazne pomôžu k lepšiemu životu v nemocničnom prostredí: „V rámci našej spolupráce prebehne aj odovzdávanie produktov, ktoré deťom pomôžu k čistejšiemu a bezpečnejšiemu životu,“ dodáva Zmrhalová.

Kvapky pomoci

Nadácia Kvapka nádeje sa viackrát dokázala presadiť na slovenskom charitatívnom poli. Na domácej pôde pôsobí od roku 2010, kedy ju u nás založila Vendula Pizingerová. Jej cieľ ostáva vždy rovnaký a v rámci rokov sa naďalej neplánuje meniť. Nadácia pokračuje v trvalej a kontinuálnej podpore liečebných, kultúrnych a sociálnych potrieb chorých detí. Ide predovšetkým o deti, ktoré trpia onkologickým ochorením na Slovensku.

Prvým projektom nadácie bolo podieľanie sa na rekonštrukcii a dostavbe transplantačnej jednotky kostnej drene na Hematologickom a onkologickom oddelení II. detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Verejnou zbierkou sa na novú transplantačnú jednotku podarilo vyzbierať 225 000 eur. Zbierka bola sprevádzaná veľkým vyvrcholením, ktorým bol galavečer – Noc Nádejí 2010.

Nadácia sa zapojila aj do rekonštrukcie  Transplantačnej jednotky kostnej drene II. detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Pomoc prišla opäť v podobe verejnej zbierky. Podporou iniciatívy bolo aj benefičné podujatie Deň nádejí 2011. Štedrým darcom sa stalo  Ministerstva zdravotníctva, vďaka ktorému sa podarilo vyzbierať viac ako 2,3 milióna eur.

Čo dokáže Dettol?

Myslenie na inovácie, udržateľnosť a čistejší domov, aj tak by sme mohli charakterizovať hlavné ciele značky Dettol. Antibakteriálne gély vás dokážu ochrániť pred nežiadúcimi patogénmi, ktoré sa množia hlavne počas jesene. Udržiavaním čistoty rúk tak môže prispieť každý k zníženiu šírenia sezónnych chorôb, ktoré sú charakteristické pre toto obdobie.  S čistotou rúk vám pomôžu aj mydlá od Dettolu, Tie, v spojení s bezdotykovými dávkovačmi, predstavujú ideálny prostriedok pre čisté a zdravé ruky.

Dettol nezabúda ani na potrebu čistého domova a pracovného prostredia, ktoré vám spestrí  rada produktov Dettol Power & Fresh. Hygienické obrúsky dokážete využiť na pretretie špinavých povrchov. Spreje  Dettol Power & Fresh sú určené len pre vašu domácnosť, kde vám pomáhajú zničiť až 99% baktérií a vírusov**, ktoré sídlia na rôznych domácich povrchoch. Dettol tak pomáha udržiavať vaše prostredie čistejšie a bezpečnejšie.

*Nevzťahuje sa na voľnopredajný liek DETTOL 0,2 % Antiseptický sprej 100 ml.

** Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Enterococcus hirae a vírus chrípky A (H1N1).


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.