ZN.SK
nástenné hodiny

Klasika či digitál? Názory ohľadom nástenných hodín sa rôznia

Ak by ste hľadali jeden vyslovene typický a bežný interiérový doplnok, tak nástenné hodiny by obsadili popredné priečky. Nájdeme ich prakticky v každej domácnosti…

Ak by ste hľadali jeden vyslovene typický a bežný interiérový doplnok, tak nástenné hodiny by obsadili popredné priečky. Nájdeme ich prakticky v každej domácnosti či v každom kancelárskom, či administratívnom priestore. Aj nástenné hodiny sa však postupom času vyvíjali a menili. Z klasických, analógových, ručičkových hodiniek prešli aj do modernejšej digitálnej formy s rôznymi doplnkovými funkciami. Až vznikli dva názorové prúdy.

nástenné hodiny

Radšej klasika

Prvá skupina hovorí, že nástenné hodiny sú klasikou, a klasikou by aj mali zostať. To znamená, že títo ľudia preferujú klasické ručičkové nástenné hodiny bez nejakých dodatočných či doplnkových funkcií. Tieto názory sa dajú plne pochopiť. Nástenné hodiny skutočne vzbudzujú akúsi nostalgiu, možno aj za našou detskou izbou či obývačkou starých rodičov, ktorí tam mali klasické drevené štýlové nástenné hodiny. A predsa len, to tikanie ručičiek vie byť napríklad pri zaspávaní či popoludňajšom relaxe pomerne upokojujúce.

Lepšie digitálne s rôznymi funkciami

A potom je tu druhá skupina, ktorá hovorí, že doba pokročila a moderné trendy by sa mali odraziť aj  na takej klasike, ako sú nástenné hodiny. Poznáme moderné digitálne nástenné hodiny, ktoré napríklad okrem klasického ukazovania času merajú teplotu, tlak vzduchu, vďaka čomu viete predpovedať počasie či blížiacu sa zmenu počasia, a taktiež slúžia ako budík. Aj takéto nástenné hodiny majú svoje čaro a predstavujú zaujímavý doplnok domácností.

Najmä presný čas

Avšak, pochopiteľne, kľúčové je, aby nástenné hodiny ukazovali presný čas. V tomto majú tie digitálne miernu výhodu, pretože môžu byť riadené aj na diaľku rádiom, čiže ukazujú absolútne presný čas a reagujú aj na zmenu času z letného na zimný, a naopak. Netreba zabúdať, že nástenné hodiny sú tu práve kvôli ukazovateli času, až potom pre iné funkcie.

Zdroj obrázka: united photo studio / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu