ZN.SK
krb a krbové kachle

Ak máte radi romantiku, doprajte si krbové kachle

Je zaujímavé, ako sa aj v dnešnej technickej a modernej dobe vracajú do módy veci, ktoré si pamätáme skôr z rokov minulých. Napríklad krby sa u mnohých mladých…

Je zaujímavé, ako sa aj v dnešnej technickej a modernej dobe vracajú do módy veci, ktoré si pamätáme skôr z rokov minulých. Napríklad krby sa u mnohých mladých ľudí spájajú so spomienkami na chaty či domy starých rodičov. Pochopiteľne, vykurovanie kotlami či centrálnym kúrením je jednoduchšie a nenáročnejšie, než kúriť si vo vlastnom krbe. Na druhej strane je tu romantika a štýl, čiže atribúty, ktoré hovoria jednoznačne v prospech krbov.

krb

Romantická atmosféra aj u vás doma

Nie je to nič až také náročné, veď aj do svojho rodinného domu si môžete zaobstarať krbové kachle a zažiť ten romantický pocit z kúrenia vo svojom vlastnom krbe. Cenovo sa tieto krbové kachle pohybujú v dostupných rovinách, čiže nejde o žiadnu závratnú investíciu, ktorá by zruinovala rodinný rozpočet. Možno aj smerom k Vianociam je nový rodinný krb, resp. krbové kachle, tipom na darček, či už pre rodinu, alebo minimálne pre vašu partnerku.

Má to niečo do seba

Krbové kachle majú niečo do seba a rozhodne nejde len o romantiku. Sú akýmsi návratom k našim koreňom. Teplo nepríde z centrálneho zdroja alebo kotla, ale musíme si ho zabezpečiť my sami. V prípade krbových kachieľ navyše treba zabezpečiť drevo, drevené brikety či uhoľné brikety. A ak to chcete mať dokonalé, narúbte si drevo sami. Spojíte príjemné s užitočným – fyzická činnosť na výrobu tepla.

Čo si všímať pri výbere?

Pri výbere krbových kachieľ si všímajte niekoľko parametrov. Jedným z nich je veľkosť miestnosti, resp. plochy, ktorú krb vykúri. V tom je rozdiel medzi kachľami pre chaty či rodinné domy. Ďalej je to vykurovací výkon, výška, šírka, hmotnosť kachieľ či priemer dymovodu. Radšej si tieto parametre vopred prezrite či skonzultujte s odborníkom, aby ste kúpili také kachle, ktoré reálne môžete do svojho domu či na svoju chatu využiť a zapracovať.

Zdroj obrázka: Alena Ozerova / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu