Dnešné bábiky Barbie už nie sú o princeznách a jednorožcoch

Dnešné bábiky Barbie už nie sú o princeznách a jednorožcoch

Dnešné Barbie sú výrazne iné než tie spred dvadsiatich či tridsiatich rokov. Výrobcovia Barbie sa adaptovali na nové trendy. Dnes už Barbie nepredstavuje „len“ krásnu princeznú s rozprávkovým domčekom. Na trhu je viac než 200 rôznych podôb a verzií Barbie od princeznej po veterinárku či učiteľku. Pre dievčatá teda predstavujú nielen zábavu, ale aj pozitívny vzor.

Veterinárka či učiteľka

Kým pred dvadsiatimi rokmi mali dievčatá hračku Barbie ako svoju princeznú, dnes je táto kultová hračka dostupná vo veľkom počte rôznych verzií. Dostupných je viac než 200 podôb a verzií postavičky Barbie. Samozrejme, stále sa dievčatá môžu hrať s klasickou princeznou Barbie, avšak, sú tu aj rôzne iné podoby – konkrétne Barbie ako veterinárka, lekárka, učiteľka, pilotka či novinárka. Povolaní a príbehov je veľa, a kľúčové je, že neprezentujú Barbie len v určitej jednej podobe, a to krásnej princeznej.

Dobré pre mladé dievčatá

A práve veľký počet rôznych verzií a podôb Barbie môže byť prospešný pre mladé dievčatá, ktoré pri tejto kultovej hračke vyrastajú. Samy totiž už v mladom veku vidia, že ženy majú v spoločnosti rovnako významné postavenie ako muži. A majú rovnaké šance a možnosti byť úspešnými lekárkami, vedkyňami, novinárkami či pilotkami. Dievčatá teda prirodzene už od raného veku pri hraní začínajú uvažovať nad tým, čo by aj po vzore danej postavičky Barbie mohli v živote robiť.

Hračka, ktorá prežila všetko

Príbeh Barbie je vskutku pozoruhodný aj preto, že táto hračka už prežila prakticky všetko. A ustála dokonca aj nástup moderných technológií. Hračka Barbie je z úplne iného súdka ako moderné tablety či rôzne elektronické hračky, či hry, je to čistá klasika. A možno preto je medzi deťmi, a teda najmä dievčatami, stále taká populárna a obľúbená.

Zdroj obrázka: Dmitry Lobanov / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.