ZN.SK
Greta Gerwig a film Barbie

Barbie filmom roka, v (sk) kinách ju videlo viac ako 200 000 divákov

Necelý mesiac od premiéry stačil pestrofarebnej komédii Barbie, aby sa stala najnavštevovanejším filmom, ktorý tento rok premiéroval…

Necelý mesiac od premiéry stačil pestrofarebnej komédii Barbie, aby sa stala najnavštevovanejším filmom, ktorý tento rok premiéroval v slovenských kinách. Snímku režisérky Grety Gerwig videlo 203 921 diváčok a divákov, čím z prvého miesta tohtoročného rebríčka zosadila úspešnú domácu komédiu Invalid. Cesta kinami však ani zďaleka nekončí a Barbie v najbližších týždňoch ešte pekných pár tisícok nazbiera.

Úspechy filmu Barbie a režisérka Greta Gerwig

Úspechy však zbiera na celom svete a ich výpočet rastie. Zatiaľ stihla celosvetovo zarobiť viac ako miliardu amerických dolárov, a zároveň sa stať komerčne najúspešnejším filmom v histórii, ktorý režírovala žena. Presné čísla podľa portálu Box Office Mojo hovoria aktuálne o 1 202 507 382 dolároch. Tento úspech Grety Gerwig, donedávna známej ako tvorkyne nízkorozpočtových a komornejších snímok, bude zrejme znamenať prielom v príležitostiach pre ďalšie jej talentované kolegyne.

Greta Gerwig a film Barbie

S aktuálnym zárobkom takmer 542 miliónov dolárov z domáceho amerického trhu je Barbie tiež najzárobkovejším filmom v storočnej histórii hollywoodskeho štúdia Warner Bros. (ktorého filmy do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film). Z najvyššej priečky rebríčka tak zrazila komiksový veľkofilm Temný rytier, jeden z najobľúbenejších batmanovských príbehov, ktorý zarobil 536 miliónov dolárov. Je nevyhnutné poznamenať, že číslo, ktoré má Barbie na konte, nie je ani zďaleka konečné, keďže snímka v USA kraľuje rebríčku návštevnosti a jej zostup nadol bude podľa všetkých indícií len veľmi pomalý.

Odozva na takýto neoddiskutovateľný úspech na seba zrejme nenechá dlho čakať. Podľa viacerých hollywoodskych štúdií sa môžeme tešiť na sfilmovanie príbehov, v ktorých vystupujú ďalšie legendárne hračky. Spoločnosť Mattel, ktorá dala Barbie svetu, spoločne so štúdiom Warner Bros. sľubuje ďalšie príbehy z Barbielandu. A v neposlednom rade bude zaujímavé sledovať, akým smerom sa bude uberať kariéra Grety Gerwig. Nateraz je známe, že sa chystá nakrútiť adaptáciu príbehu z fantasy sveta Narnie podľa knihy spisovateľa C. S. Lewisa, podľa vlastných slov je však otvorená aj viacerým ďalším možnostiam, ktoré jej boli ponúknuté.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu