Ako pripraviť dieťa na prvý futbalový tréning? - Zaujímavé novinky ZN.SK

Ako pripraviť dieťa na prvý futbalový tréning?

Hľadanie rovnováhy medzi pohodlím a bezpečnosťou pred prvým futbalovým tréningom, môže pri výbere športového vybavenia zabrať veľa času. Je potrebné zvážiť potreby dieťaťa, ale aj položky, ktoré od vás budú vyžadovať tréneri. Na aké oblasti sa zamerať pred tým, než sa váš začiatočník vyberie hrať svoju prvú hru?

Rukavice a ortézy na členky

Futbalové tréningy dávajú rukám často zabrať. Preto je na mieste zohľadniť pri nákupe vybavenia futbalové rukavice. Za jeden týždeň intenzívneho tréningu môžu byť však rukavice rýchlo zodraté a preto je dobre mať v zálohe ďalšie, najmä ak sa blíži zápas. Opotrebované kúsky sa odporúča využívať na tréningy a na zápasy mať k dispozícií nové, dobre vyzerajúce rukavice.

Ortézy na členky sú potrebné skôr vo vyšších úrovniach futbalu, keď je ochrana členkov kvôli svižnému tempu hry a počtu húževnatých hráčov potrebná. V niektorých futbalových krúžkoch sa ortézy kvôli začiatočníckemu tempu hry nevyžadujú. V konečnom dôsledku záleží voľba zakúpenia tejto položky len od vás.

Správna obuv a odev

Zlý pár topánok môže celý priebeh tréningu pokaziť. Je zrejmé, že na futbalové tréningy a zápasy sú vhodné kopačky. Rovnako ako pri rukaviciach, aj tu by ste mali zainvestovať aspoň do dvoch párov kopačiek. Jedny budú určené na tréningy a tie druhé na zápasy. Je to z toho dôvodu, aby neopotrebované výčnelky na kopačkách zaručili vášmu športovcovi kvalitný výkon pri hre.

Ak nemáte predstavu ako vybrať kvalitné kopačky, urobte si prieskum. V kamenných obchodoch vám pracovníci radi poradia a v internetových obchodoch nájdete detailný popis obuvi s konkrétnymi špecifikáciami. Vyskúšajte tri, či štyri páry, prejdite sa v nich a zistite, ktorý je ideálny. Nezabudnite na dlhé ponožky, ktorými kopačky vyplníte, šortky tričko. Tímové tričká alebo dresy zvyknú krúžky poskytovať zadarmo, alebo bývajú zahrnuté v registračnom poplatku.

Dostatočný prísun tekutín

Pribaľte dieťaťu na tréning fľašu s vodou. Odporúča sa, aby športovec pil neochutené tekutiny pred, počas, aj po futbale a to aj v chladnom počasí. Dehydratácia z tepla je nebezpečná a preto by malo mať vlastnú fľašu s vodou. Je potrebné mu pripomínať, aby počas aktivity vypilo každých 20 minút aspoň niekoľko hltov vody. Menšie deti by mali dostať fľašu s ukazovateľom, ktorý znázorňuje, koľko dúškov by mali v akých intervaloch vypiť.

Prvý tréning môže v očiach rodiča pôsobiť stresujúco, no so správnou výbavou si dieťa tréning užije. Vy si zároveň môžete vydýchnuť, pretože ste z hľadiska bezpečnosti a pohodlia zvládli celkovú prípravu na výbornú.

Zdroj obrázka: Prostock-studio / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.