Materstvo: 3 tipy, ktoré uľahčia každej mamičke život

Materstvo: 3 tipy, ktoré uľahčia každej mamičke život

Materstvo je nádherné, ale zároveň náročné obdobie v živote každej ženy. Aj preto je dobré, ak si ho uľahčíte všade tam, kde sa dá. Niekedy vám môžu pomôcť aj na prvý pohľad maličkosti. A my vám povieme ako.

materstvo, kočíkovanie a kočík

Noste so sebou úhľadnú prebaľovaciu tašku na kočík. Ak máte doma bábätko, prebaľovacia taška na košík je jednoducho must have kúskom. Vmestí sa do nej totiž všetko, čo môžete na výpravách so svojou ratolesťou potrebovať.  Aby ste si ušetrili čas, nesiahnite len tak po hocijakej taške, ale výberu venujte zvýšenú pozornosť.

Prebaľovacie tašky na kočíky musia byť v prvom rade praktické a zorganizované tak, aby ste v nich všetko poľahky našli. Kvalitná prebaľovacia taška obsahuje vnútorné vrecká, termovrecko, vodeodolné vrecko, bočné popruhy, ktoré vám uľahčia jej prenášanie a zadné vrecko, do ktorého sa vám zmestia doklady. S vhodnou taškou sa môžete vybrať aj na dlhé prechádzky bez strachu, že by vám niečo pre dieťa chýbalo. V neposlednom rade zvážte aj dizajn tašky, siahnuť môžete po taške v športovom alebo v elegantnom štýle. Po univerzálnej taške čiernej alebo sivej farby alebo po taške na kočík s motívom.

Plánujte všetko, čo sa plánovať dá

Možno si hovoríte, že nie ste typ, ktorý všetko plánuje. Pravdou ale ostáva, že plánovaním ušetríte veľa času.  A šetriť čas potrebuje každá zaneprázdnená mama. Začnite s plánovaním celotýždenného jedálnička. Rozpíšte si, čo budete cez týždeň variť na obed, čo pripravíte na večeru aj raňajky. Podrobný jedálniček vám ušetrí celé hodiny, ktoré strávite hľadaním surovín alebo vymýšľaním jedál na poslednú chvíľu.

Na chladničku si pripevnite aj nákupný zoznam, ktorý pravidelne aktualizujte a doplňte o ingrediencie. Pri organizácii času vám pomôže aj rodinný kalendár, do ktorého si zaznačíte všetky dôležité dátumy – nadchádzajúce udalosti ako návštevy u lekára, rodiny a spoločné rodinné akcie.

Zapojte deti do aktivít v domácnosti

Začnite deti učiť domácim prácam. Ako vám môžu pomôcť? Od určitého veku si môžu ustlať posteľ, obliecť sa, vyčistiť si zuby bez vašej pomoci, zbaliť si tašku do škôlky alebo školy. Ak na deti prenesiete určitú zodpovednosť, nielenže im to pomôže v samostatnosti, ale vy tak získate viac času.

Zdroj obrázka: Alexander Lukatskiy / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.