ZN.SK
Krájanie uhorky

Kuchynské nože: Štyri techniky ako nakrájať uhorku

Už veríte, že krájanie nie je žiadna veda? Na krájanie uhorky vám ukážeme ako využiť novo nadobudnuté zručnosti pre hravé varenie

Už veríte, že krájanie nie je žiadna veda? Na krájanie uhorky vám ukážeme ako využiť novo nadobudnuté zručnosti pre hravé varenie.

Najskôr uhorke odkrojíme oba konce a prekrojíme ju napoly.

Krájanie na rezance – Julienne

na prípravu uhorky do šalátov, ako ozdobu alebo napríklad do poke bowl.

krájanie uhorky spôsob rezance julienne

Prsty skrčíme a zľahka ohneme. Uhorku držíme proti doštičke tak, aby boli nechty schované. Palcom pridržujeme proti ostatným prstom. Niekoľkými rezmi nakrájame na tenké 2-3 mm hrubé plátky. Zarovnáme takto vzniknuté plátky do pôvodného tvaru ako pred krájaním a rovnakým spôsobom, teda pozdĺžnymi 2-3mm rezmi pokrájame na rezance.

Krájanie na kocky (2-3 mm) – Brunoise

Do studených polievok, nátierok a všade tam, kde je žiaduca jemná štruktúra.

krájanie uhorky spôsob kocky brunoise

Julienne otočíme a krájame naprieč na malé kocky 2-3 mm.

Krájanie na kolieska – Paysanne

Do teplých ázijských pokrmov a všade, kde nie sú žiaduce semienka.

krájanie uhorky spôsob kolieska paysanne

Uhorku položíme na doštičku, pozdĺžne rozkrojíme na štvrtiny a rezom vodorovným s doštičkou zrežeme časť so semienkami. Položíme reznou stranou na doštičku a kolísavými pohybmi nožom postupne krájame na požadovanú hrúbku.

Krájanie na kocky (5 mm) – Macedoine

pre univerzálne použitie v studenej kuchyni.

krájanie uhorky spôsob kocky macedoine

Rovnako ako pri krájaní na kolieska uhorku pozdĺžne rozštvrtíme. Semienka nevykrajujeme a pozdĺžnymi rezy rozkrojíme uhorku na hranoly požadovanej veľkosti. Takto pripravenú uhorku uchopíme rovnako ako pri krájaní na polkolieska a kolísavým pohybom nakrájame na požadovanú hrubosť/jemnosť kociek.

Tip na záver: Naozaj bezpečne budete krájať iba s dobre nabrúseným nožom.

Kuchynské nože na všetky druhy krájania

Nože Fiskars Functional Form sú navrhnuté tak, aby vyhovovali všestranným potrebám dnešných domácich kuchárov. Sú ideálne na rôzne každodenné druhy krájania od sekania až po plátkovanie. Majú ostré, odolné čepele a ergonomicky tvarované rukoväti, takže je ich používanie pohodlné a bezpečné. Kuchynské nože Functional Form sa jednoducho čistia a môžu sa umývať v umývačke na riad. V Akadémii krájania vám v praxi ukážeme rôzne praktické tipy, ktoré Vám uľahčia každodennú prácu a urobia z vás hviezdu kuchyne.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu