Tisícky rodičov majú dcéry podľa Daenerys Targaryen z Game of Thrones

Tisícky rodičov majú dcéry podľa Daenerys Targaryen z Game of Thrones

Populárne filmy a seriály inšpirovali neraz ľudí k tomu, aby mali svoju postavu aj vo vlastnom rodinnom kruhu. V našich končinách sú to prevažne rómske komunity, ktoré s veľkým nadšením v minulosti nazývali svoje deti podľa obľúbených telenovelových postáv. Preto už v podstate neprekvapí, ak sa dieťa pri zápise v škole predstavuje ako Onur, alebo Esmeralda či Manuela. Vo svete sú však populárne mená podľa známych hercov a filmových postáv. Veľkou inšpiráciou sa stal megaúspešný seriál Hry o tróny – Game of Thrones.

Daenerys Targaryen games of Thrones

Postava dobrej kráľovnej Daenerys Targaryen bola jednou z najväčších inšpirácií v reálnom svete. V pôrodniciach v USA, ale aj vo zvyšku sveta, sa objavili žiadosti o pomenovanie dcér menom, aké nesie jedna z najcharakteristickejších postáv seriálu. Potom, čo dobrá kráľovná po získaní ďalšej moci v deji seriálu vyvedie, však zostalo mnoho rodičov v šoku.

Rodičia budú mať čo deťom vysvetľovať

Ak sa chystáte dostať k seriálu a pozrieť si ho bez spojlovania, ďalej nečítajte. Ak patríte k tým, ktorí majú problém sledovať seriály bez dabingu v pôvodnom znení, alebo si evedia stiahnuť celý seriál Hry o tróny, čo je žiaľ rovnako populárne, dôvodom na nespokojhnosť rodičov je obrat tejto dôležitej postavy. Silu svojho mocného lietajúceho draka obráti proti nevinným civilistom a až priveľmi veľa ich zahynie bez toho, aby sa sami niečím previnili. Náhle sa z nej stane masová vrahyňa, čo znamená, že budú musieť rodičia svojim deťom čo to vysvetľovať. Minimálne o niekoľko rokov, keď budú pátrať po svojom mene. Veď kto by nebol inšpirovaný zvedavosťou po pôvode svojho mena, ak je nezvyčajné?

Odhaduje sa, že len v USA je zaregistrovaných rôznych variácií jej mena aj s chybami na niekoľko stoviek. Vo svete pritom môže ísť až o niekoľko tisíc. Aj na Slovensku sme sami naznamenali pokusy zapísať druhé meno ako Dejneris, alebo Daeneris. Slovenské matriky však prihliadajú vždy na fakt, či dané meno vo svete existuje. Vzhľadom na početný výskyt vo svete je pravdepodobné, že sa postupne nebudete stretávať s problémami.

Kráľovná Daenerys Targaryen, čiže Emilia Clarke, herečka

Predstaviteľkou nezameniteľnej blondánky je prekvapivo brunetka Emilia Clarke. 32 ročná britská herečka s výrazným britským prízvukom je nositeľkou viacerých ocenení. Najviac samozrejme vďaka úspechom a pôsobení v seriáli Hry o tróny. Dôležité je však spomenúť aj to, že má za sebou viacero filmových úloh, napríklad v SOLO epizóde Hviezdnych vojen, alebo v Terminátorovi Genesys. Jednou z najnezabudnuteľnejších je postava Lousie vo filme Predtým ako som ťa poznala. Nakrútený bol podľa knižného rovnomenného bestselleru Jojo Moyesovej. Knižná predloha, ako aj všetky diela spisovateľky nájdete pod týmto linkom.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.