ZN.SK
Game of thrones

Game of Thrones: Hra o tróny v šiestej sérii bez vyzrádzačov

Hra o tróny, seriál vychádzajúci z úspešnej knižnej predlohy Pieseň ľadu a ocele spisovateľa George R. R. Martin, rozpútal doslova šialenstvo.

Hra o tróny, seriál vychádzajúci z úspešnej knižnej predlohy Pieseň ľadu a ocele spisovateľa George R. R. Martin, rozpútal doslova šialenstvo. V zahraničí sa prejavilo výraznejšie, v našich končinách skôr medzi divákmi stanice HBO, pre ktorú je seriál vytváraný, no tiež medzi pirátmi. Internetoví piráti, ktorí zvládajú hneď viacero spôsobov obstarávania pirátskych kópií filmov a seriálov naraz, sú neustále zásobovaní najnovšími dielmi a tak sú súčasťou kolotoča Game of Thrones mánie. Neutíchajúce zápasy o moc kráľovských rodov, neustále vraždy, zápasy, sprisahania a zmeny hierarchie sú plné mimoriadne dobrých masiek a scény, čo je pohladením diváckeho oka.

Game of thrones

Rekordér hneď v niekoľkých smeroch

V roku 2015 sa seriál stal rekordérom v miere pirátskeho sťahovania. Snahy tvorcov seriálu prekaziť mieru pirátstva, alebo aspoň oslabiť význam pirátstva, odvysielali úvodnú časť 5. série hneď v 173 krajinách sveta naraz. Takmer na celom svete sa tak odvysielalo to isté a nechtiac sa tak seriál dostal do Guinessovej knihy rekordov za rekord v najväčšom simultánnom vysielaní televízneho seriálu. Len päť týždňov predtým sa to podarilo seriálu CSI, no ani ho nestihli zápisom do slávnej knihy zapísať.

Šiesta séria nebude tak prezrádzaná

Šiesta séria prichádza s jedným zásadným detailom. Jej knižná predloha totiž nevyšla v predstihu ako pri predošlých sériách. Na internete sa tak objavuje menej chytrákov, ktorí prezrádzajú cielene, čo bude nasledovať, kto zomrie a aké zvraty nastanú. Šiesta séria má oficiálny začiatok 24. apríla a posledný diel odvysielajú 26. júna. Samozrejme, príbeh bude pokračovať aj siedmou sériou, ktorá sa na HBO objaví v roku 2017 a s nakrúcaním sa naplno začne už o niekoľko týždňov.

Vysielanie Game of Thrones
Hra o tróny v tv programe – vysielajú hneď na niekoľkých kanáloch.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu