ZN.SK
Sedem dôkazov že ťa skutočne miluje, Katarína Pivarčiová

Tajomstvá kníh: Sedem dôkazov, že ťa skutočne miluje (K. Pivarčiová)

Katarína Pivarčiová patrí medzi mladé autorky, ktoré svojou tvorbou vydávanou pod hlavičkou vydavateľstva Slovenský spisovateľ, a.s., zaujali nie len vydavateľstvo…

Katarína Pivarčiová patrí medzi mladé autorky, ktoré svojou tvorbou vydávanou pod hlavičkou vydavateľstva Slovenský spisovateľ, a.s., zaujali nie len vydavateľstvo samotné, ale aj čitateľov. Príjemné čítanie a možno nedocenení autori majú na knižnom trhu na Slovensku mimoriadne náročnú situáciu. O to viac si radi všímame zaujímavé knihy, romány, aj literatúru faktu.

Sedem dôkazov že ťa skutočne miluje, Katarína Pivarčiová

Za zmienku stojí aj ďalší Pivarčiovej román, ktorý si predstavíme v našom seriáli venovanom Tajomstvám a zaujímavostiam kníh. Pripomíname si tak knihy, ktoré nemusia byť novinkami, no sú v ponukách kníhkupectiev, vedia zaujať a majú čo ponúknuť. Minulý týždeň sme si priblížili pozadie vzniku knižky Láska zvoní vždy dvakrát, dnes je to kniha s originálnym názvom Sedem dôkazov, že ťa skutočne miluje.

Sedem dôkazov, že ťa skutočne miluje a jej zaujímavosti

  • Podobne, ako tomu bolo pri predošlej knihe, aj v tejto sa vyskytuje Spišský Spáčov. Aj keď nehrá až takú významnú rolu ako v autorkinom debute. Adamova rodina organizuje oslavu starej maminých narodenín v tom istom kultúrnom dome, v ktorom sa konal ples v knižke Láska zvoní vždy dvakrát. „Práve pre kultúrne domy na dedinách mám veľkú slabosť. Milujem ťažké závesy, miestnu dychovku, šmykľavý parket a dedinských seladónov,“ priznala autorka.
  • Ide o jej druhú knihu. Obe majú pritom v názvoch číslovky.
  • Príbehy oboch kníh sú prepojené aj niečím iným. V knihe Sedem dôkazov, že ťa skutočne miluje môžu čitatelia nájsť Izabelu, jednu z hlavných postáv románu Láska zvoní vždy dvakrát, na strane 267.
  • Postava Alžbety hľadá lásku aj pomocou virtuálnej zoznamky Tinder. Pri písaní chcela byť autorka autentická a tak si Tinder nainštalovala. Dva týždne posielala mladým mužom svoje srdiečka, namotávala ich svojím slovíčkarením (v tejto disciplíne je, ako tvrdí celkom dobrá!) a odmietala neokrôchané ponuky na sex. „Na jedného milého chlapca som sa aj trošku namotala. Bolo mi veľmi ľúto, keď som mu musela prezradiť, že som šťastne vydatá a mám dve malé deti,“ priznala autorka pozadie svojho prieskumu.
  • Scéna pašovania Ali na Adamov internát je založená na autorkiných vlastných zážitkoch. Počas vysokej školy bývala na átriákoch v Mlynskej doline a svojho terajšieho manžela cez balkóny pašovala na svoju izbu. „Boli to tie najlepšie časy,“ dodáva k príhode a inšpirácii.
  • Podobne ako Alžbeta, aj autorka si privyrába písaním rôznych článkov, ktoré nájdu čitatelia v hlbinách internetu. Aj jej výtvory sa často začínajú číslovkou.
  • Mnohých kníh sa počas posudzovania a úprav zmenšuje počet strán, škrtá, alebo mení obsah. Nevyhlo sa to ani tomuto dielku. „V tejto knižke som vystrihla pomerne veľkú pasáž, ktorá sa venovala Alžbetinej mame. Tá mala v pôvodnej verzii nápadníka, ktorý bol taký moderný šaman. Venoval sa alternatívnej medicíne, bojoval proti očkovaniu a samozrejme veľmi rýchlo sa dostal do konfliktu a Alžbetou. Jeho postavu som si odložila do šuflíčka a dúfam, že ho ešte niekedy vytiahnem,“ prezradila autorka.

Knihy v predaji:  nakupujte knihy Kataríny Pivarčiovej na martinus.sk, pantarhei.sk, alebo na bux.sk. Sledujte náš seriál Tajomstvá kníh a dozviete sa ďalšie zaujímavosti o úspešných knižných dielach, ktoré ste možno ani len netušili.

Zaujímavé odkazy k autorke a ku knihe:

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu