ZN.SK
puklice na kolesách auta

Nemajú kolesá vášho auta puklice? Správny čas na zmenu!

Koho by nepotešil pohľad na pekné, elegantné auto? Pravdepodobne je v tej chvíli úplne jedno, či ste muž alebo žena, každý sa rád pozerá na pekné veci….

Koho by nepotešil pohľad na pekné, elegantné auto? Pravdepodobne je v tej chvíli úplne jedno, či ste muž alebo žena, každý sa rád pozerá na pekné veci. A ak sme majiteľmi toho automobilu my, tak nás ten obdiv rozhodne poteší. Kto vlastní auto, vie, čo všetko mu treba dopriať, aby slúžilo čo najdlhšie.

puklice na kolesách auta

Štýlový doplnok, za ktorý sa vám kolesá poďakujú

Predstavte si, že vedľa seba stoja dva rovnaké automobily. Majú rovnakú farbu, značku, dizajn, a predsa je medzi nimi rozdiel, keď skĺznete pohľadom na kolesá. Jeden má iba „holé“ disky, ničím nechránené, kolesá toho druhého auta zdobia štýlové puklice. Ktoré z týchto dvoch áut vás zaujme viac? Pravdepodobne sa zhodneme na tom, že by sme si vybrali auto s puklicami.

Puklice nie sú však len ozdobou a moderným doplnkom kolies, ale v prvom rade majú ochrannú funkciu. Dokonale chránia disky pred rôznymi nečistotami a svoju dôležitú úlohu plnia hlavne v zimných mesiacoch, keď zabraňujú prenikaniu posypovej soli či štrku dostať sa do diskov.

Kritériá výberu puklíc

Ak ste sa rozhodli dať svojim kolesám puklice alebo vymeniť staré za nové, mali by ste vedieť niekoľko dôležitých informácií ešte pred ich kúpou – z akého materiálu sú vyrobené, aký je povrch puklíc, rozmery a v neposlednom rade aj ich vzhľad.

Väčšina puklíc sa vyrába z ABS plastu, ktorý by nemal byť príliš tvrdý, aby sa dali puklice ohýbať, určitá flexibilita puklice je potrebná. Dôležitá je aj povrchová úprava puklice. Nedajte sa zlákať na prvý pohľad žiarivým a lesklým povrchom, pretože práve ten má tendenciu sa po istom čase odlupovať.

Rozmery puklíc prispôsobujte veľkosti pneumatík svojho automobilu, inak povedané, priemeru kolies. Ak presne viete, čo hľadáte a aké puklice potrebujete, môžete si ich pokojne vybrať aj na internete. Napríklad, ak ste majiteľom auta značky Seat, tak stavte na originálne puklice Seat, ktoré vás potešia svojou kvalitou i dizajnom.

Zdroj obrázka: Kristi Blokhin / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu