Stará Bystrica pozýva na Oslavy zvrchovanosti 16. a 17. júla 2016 - Zaujímavé novinky ZN.SK

Stará Bystrica pozýva na Oslavy zvrchovanosti 16. a 17. júla 2016

Mimoriadne zaujímavá obec Stará Bystrica, ktorá sa pýši turisticky atraktívnymi miestami, námestím aj prírodou v okolí, už čoskoro opäť privíta návštevníkov na svojom pravidelnom kultúrnom podujatí. Oslavy zvrchovanosti, najvýznamnejšie podujatie obce Stará Bystrica, sa tento rok koná už po 14. krát. Príďte aj vy na kultúrne podujatie plné hudby a zábavy do obce na Kysuciach, z ktorej je to len na skok do skanzenu Vychylovka, na jazdu vláčikom, či priamo v centre môžete obdivovať turisticky atraktívny a vyhľadávaný orloj obklopený zaujímavým námestím, Rínkom sv. Michala.

Oslavy zvrchovanosti Stará Bystrica

V sobotu 16. júla sa môžete tešiť na:
09:00 Nohejbalový turnaj o pohár Obce Stará Bystrica v areáli Centra voľného času
Hlavný večerný program:
19:00: Bystrická kasňa, Vlasta Mudríková
19:30: Kollárovci
21:00: LÚČNICA
22:30: Zapálenie vatry zvrchovanosti
23:00: Arzén
00:30: Tanečná zábava

V nedeľu 17. júla sa koná na Rínku sv. Michala Archanjela Medzinárodná hasičská súťaž o Pohár starostu obce Stará Bystrica. To, na čo sa môžu návštevníci Starej Bystrice pripraviť, je bezplatný vstup na všetky časti podujatia, ktoré čoraz viac presahuje len miestny, či regionálny význam. Treba však počítať aj s uzávierkou prejazdu a vstupu automobilom cez Rínok sv. Michala.

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Červený dážď v Indii 2001
V roku 2001 Indiu prekvapil červený dážď, vďaka riasam

Vieš udržať tajomstvo?
Nová komédia Vieš udržať tajomstvo? Podľa knihy Sophie Kinsellovej

Problémy v raji, dážď a exotika
18 vecí, ktoré radšej nikdy nepíš do reklamácie zájazdu

Zavrieť