ZN.SK
Goblíci

Goblíci jedlíci, stolová hra, ktorá dáva piškvorkám iný rozmer

Zábavná a svojim spôsobom nezabudnuteľná hra. Ak poznáte klasické piškvorky a fascinuje vás ich jednoduchosť, veľmi rýchlo pochopíte aj Goblíkov jedlíkov…

Zábavná a svojim spôsobom nezabudnuteľná hra. Ak poznáte klasické piškvorky a fascinuje vás ich jednoduchosť, veľmi rýchlo pochopíte aj Goblíkov jedlíkov, hoci v ich prípade je obzvlášť veľkým plusom schopnosť strategicky uvažovať a zvrátiť výsledok tým že zožeriete súpera, alebo a to sa podržte, zožeriete sám seba. Goblíci jedlíci sú stolová hra, ktorá sa inšpirovala piškvorkami, no vyšperkovala ich jednoduchou formou do celkom inej roviny. Zábavnej, v ktorej nebude stačiť pero a papier a aj hrateľnosť bude o niečo dlhšia než pri starej papierovej klasike.

Sranda s Goblíkmi

Tvorcovia stolovej hry Goblíci jedlíci vytvorili goblíkov. Svojim spôsobom pripomínajú Pokémonov, ktorí sa volali Diglets. V troch veľkostiach vyhotovení majú svoje opodstatnenie. Hráč totiž na hracie pole malej mriežky tasí figúrku a strieda sa s druhým hráčom. Úlohou je získať 3 vlastné goblíky do čiary. Ak už hrozí, že o strategickú figúrku prídete, alebo vidíte príležitosť na požratie nepriateľa, je dobré predvídať a použiť rôzne veľkosti goblíkov. Ako už bolo spomenuté, väčšieho môžete položiť na menšieho a je celkom jedno, či je váš, alebo cudzí. Ak už hráte po niekoľký krát, zistíte, že aj vlastný sa dá obetovať, ak jeho priveľmi malá veľkosť ohrozuje výhru a protivník má v zásobe len väčších požieračov. Možno to znie komplikovane, no Goblíci prišli s tak jednoduchými pravidlami, že len zdanie klame.

Goblíci

Hra pozostáva z dvoch farieb Goblíkov, ktorí sú vytvorení v troch rôznych veľkostiach. Súčasťou balenia je skladacia mriežka, z pevných dlhších plastových dielikov postavíte pevnú mriežku. Goblíci majú na hlavách kohúta. Ide o textíliu, ktorá im vytvára chatakteristické vlasy. Ide však aj o dôležitý a praktický nástroj, za čo Goblíkov uchytiť.

Goblíci jedlíci

Autori ich nazvali jedlíkmi. Tym vystihujú, že požieranie jednotlivých figúrok tu má svoju dôležitosť. Hra pritom pôsobí zábavne a pre akéhokoľvek malého hráča, ktorý má osvojené princípy piškvoriek, bude toto zábavnejšia podoba. Pri hraní, ktoré sme si opakovane skúsili vo dvojici doma, boli sily vyrovnané. Veľa krát sa však dá v hre vynájsť a zvíťaziť len uvažovaním. Niektoré ťahy sa totiž dajú predpovedať. Hra je pre dvoch hráčov v jedinej hre a nepatrí medzi náročné. Je zábavná, milá. Každá z figúrok má na sebe rovnaký motív s očami a veľkými ústami. Po vybalení hry z plastového a papierového obalu by bolo najsamlepšie, ak by bolo k hre dodávané aj akési vrecko, či taštička. Na druhej strane, ak máte nejaké to vrecko doma navyše, konečne bude mať využitie. To pre prípad, že by ste s Goblíkmi chceli vyraziť von.

Pozor, nejde o hru výhradne pre deti. V našom prípade sa testovala medzi hráčmi od 30 do 42 rokov a vždy s úspechom a neúnavnou zábavou. Asi to chce o svojej hre počuť každý jeden autor. My sa síce s autorom nepoznáme, no úspech hry sa nepochybne odrazí aj na spokojnosti hráčov samotných.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu