ZN.SK
Kulinár, kuchár, gastronómia

Slovenské portály o varení a vôbec o gastronómii

Slovenských stránok o varení a vôbec o gastronómii nie je veľa, ale ani zase málo. Nájdite medzi stránkami v tomto zozname inšpirácie pre vlastné pečenie, varenie, či poznávanie.

Najdynamickejším priestorom, na ktorom je možné nájsť gastronomickú tematiku, je internet. V priebehu rokov 2005 až 2015 vzniklo a zaniklo viac ako 200 portálov, ktoré sa snažili zaujať svoje miesto receptami, technologickými prípravami, odbornými článkami, alebo dokonca videami. Mnohé zanikli pre údržbu a aj vyvíjajúce trendy, kvôli ktorým staršie riešenia zaostávali. Webové stránky, ktoré patria medzi najznámejšie, zväčša obsahujú recepty a gastronomické inšpirácie.

Kulinár, kuchár, gastronómia

Internetové portály

Menšie portály s históriou, alebo zaujímavým pozadím:

Ostatné internetové stránky

Internetová relácia Peklo na talíři

Napriek veľmi rozsiahlym zmienkam gastronómie v českých médiách a na internete azda najvýraznejšie hranice prekročila relácia portálu Stream.cz s názvom Peklo na talíři. Roman Vaněk, šéf Pražského kulinárskeho inštitútu, v relácii upozorňuje na fámy, podvody a praktiky v gastronómii, zásadné nedostatky profesionálnej aj amatérskej gastronómie a tiež vo výraznej miere varuje pred nekvalitnými potravinami.

Viac na: https://www.stream.cz/porady/peklonataliri

(Text bol súčasťou vlastnej písomnej práce bez zdrojov, vychádzajúci z osobného prehľadu. Ďalšia reprodukcia je vyhradená)

 

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu