ZN.SK
Lamax Dots3 Play

Recenzia: Bezdrôtové slúchadlá Lamax Dots3 Play zvládnu a vydržia viac

Oproti modelu Clips1 Play, ktorému sme sa už venovali, je vyšší a drahší model Lamax Dots3 Play ďalším modelom, ktorému sa venujeme…

So svetom bezdrôtových slúchadiel sa zoznamujeme už nejaký čas. Oproti modelu Clips1 Play, ktorému sme sa už venovali, je vyšší a drahší model Lamax Dots3 Play ďalším modelom, ktorému sa venujeme aj v článku. Vizuálne rozdielny model ponúka aj rozšírené funkcie a vyššiu odolnosť, či kvalitu. Kým Clips1 Play nadchne kvalitou zvuku a celkovou kvalitou pri predajnej cene pod 20 EUR, model Lamax Dots3 Play siaha na vyššiu cenovku, ale rovnako tak aj zaujímavejšie funkcie pre ešte náročnejšieho používateľa. Povedzme hráča hier, nadšenca filmov – pritom v režime, v ktorom nechce hráč/divák rušiť svoje okolie, alebo sa z nejakého dôvodu nechce deliť o svoj zážitok s okolím a udržiavať si „tajomstvo“ aj vďaka dobrej izolácii zvuku, ktorý nepreniká von.

Lamax Dots3 Play

Lamax Dots3 Play na prvé rozbalenie

Slúchadlá Lamax Dots3 Play majú o trochu väčšiu krabičku, oproti spomínanému nižšiemu modelu. Dizajn puzdrovej základne, v ktorej slúchadlá „sídlia“ a nabíjajú sa, je tvarovaný do malého tvaru pripomínajúceho puzdierko na malé okuliare. V pár centimetrov dlhom puzdre sa pri ľahkom, nie však samovoľnom otváraní, ukrývajú dve rovnomerne usporiadané slúchadlá. Vybrať a vložiť ich späť je hračka. Všetkému napomáha magnetizmus, ktorý ich drží pokope a istí ich.

Po rozbalení nových slúchadiel sú kontakty prelepené, no len čo odstránite ochranné nálepky, môžete hravo nabíjať. Dodávané sú už s určitou energiou, takže hneď môžete testovať. Nabíjací káblik USB-C je samozrejme súčasťou. Súčasťou sú ešte dva páry náhradných veľkostí špuntov, každé iné oproti veľkosti nasadenej už v balení. Sú tak celkovo tri rôzne páry. Pri prvom nasadení možno chýba istota tak, ako pri Clips1 Play, keďže slúchadlá v ušiach môžu sedieť rôzne otočené. Správnou polohou, v ktorej budú slúchadlá v záhyboch ucha držať, nemusí byť len jediná.

Funkcie slúchadiel

Mnohé z výhod lacnejšieho modelu Clips1 Play sú zachované. Spárovanie s notebookom, alebo mobilom s Bluetooth je rýchle a isté. Zariadeniu, na ktorom máte slúchadlá spárované, môžete používať aj s inými. Len čo vyberiete z puzdra Dots3 Play a zapnú sa, zariadenie si ich nájde a môžete počúvať bez komplikovaných nastavení. Výborné sú aj vlastnosti ovládania. Len pomocou poklepania, alebo pridržiavania vonkajšej časti slúchadla – multifunkčného tlačidla, je možné prepínať medzi skladbami, pozastavovať prehrávač (hudbu, či film), ale tiež umožňuje prijímať a odmietať telefonické hovory. Opäť pomocou poklepania slúchadla.

Lamax Dots3 Play

Dôležitou funkciou tohto modelu je herný režim, ktorý patrí pre nízku latenciu medzi jeden z hlavných ťahákov modelu. Poslúži tak náročnejším hráčom, aj filmovým nadšencom. Ten je aktivovaný trojitým poklepaním po pravom slúchadle.

Zaujímavým postrehom je aj pohľad na nabíjacie puzdro. Po plnom nabití dokáže slúchadlám poskytnúť až 38 hodinovú výdrž. Na cestách si tak môžete slúchadlá nechávať dobíjať v dobíjacom puzdre, ak je samo dostatočne nabité. Výdrž je naozaj úctyhodná, aj keď ideálna by bola výdrž nevyčerpateľná. Ako slúchadlá bezdrôtové ponúkajú bezdrôtový prenos, a teda plne voľné a slobodné ruky. S tým je spojená aj funkcia telefonovania, v ktorej opäť postačí poklepanie. Výkonný mikrofón dovoľuje telefonovať, hoci pre svet vonku bude zvláštne sledovať človeka so samomluvou. Verejnosť si dlho zvykala na handsfree s káblami pri ústach. Dnes už nie sú ani káble.

Prednosti modelu Dots3 Play

Zásadnými prednosťami tohto modelu je kvalita zvuku. Pre neprofesionála je rozdiel možno nepatrný. Pri náročnejších hudobných skladbách, audiotestoch, filmových zvukoch, ako aj pri práci s hudbou je rozdiel a kvalita počuteľná. S výdržou sa tak z týchto slúchadiel stáva výborná výbava na cesty, dlhé trasy autom, autobusom, v lietadle, ale aj do práce. Ešte viac sú určené pre tých, ktorí sú v pohybe za svojim zariadením, notebookom alebo televízorom. Bez prekážajúcich káblov s odolnými slúchadlami, ktoré zvládnu aj pot a po technickej stránke aktuálne kodeky.

Celkovo teší, že pri jednom vybitom, alebo len pri jednom nosenom slúchadle funguje všetko. Nie je potrebné mať obe. Napríklad pri prechádzaní mestom, alebo kvôli pracovným poradám to môže mať svoje výhody. Ovládanie hlasitosti dvojitým poklepaním po slúchadlách je tiež vychytávka, ktorá nenúti siahať po mobile, alebo po nastaveniach priamo na notebooku. Slúchadlá skrátka ponúkajú výrazné pohodlie, ľahké ovládanie a komfort. Z hudby a jej basov, ale pokojne aj celého spektra nástrojov a zvukov je skutočný zážitok. V sklade tak nie sú ukryté žiadne zvuky, ktoré zostávajú bokom pre nedokonalosť výstupu. Ak tam sú, zaznejú.

Technické informácie o slúchadlách:

 • Typ slúchadiel: Do uší, štuple
 • Ovládanie: Dotykové
 • Bezdrôtová technológia: Bluetooth 5.3
 • Podporované kodeky: AAC, SBC
 • Dosah Bluetooth: Až 15 m
 • Frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz
 • Veľkosť meniča: 8 mm
 • Kapacita batérie nabíjacej stanice: 300 mAh
 • Kapacita batérie v slúchadle: 38 mAh
 • Doba prehrávania: Hlasitosť 50 % – 8 h
 • Hlasitosť 80 % – 6 h
 • Celková doba počúvania: 38 h
 • Doba nabíjania slúchadiel z 0 % na 100 %: 60 min
 • Doba nabíjania nabíjacej stanice z 0 % na 100 % : 90 min
 • Konektivita: USB-C na nabíjanie
 • Funkcia: : Podpora hlasových asistentov (Siri, Google Assistant), ovládanie skladieb (prehrať/pozastaviť, ďalšia/predchádzajúca skladba), ovládanie hlasitosť, hudobný a herný mód, integrovaný mikrofón (ovládanie telefónnych hovorov – prijímanie / odmietanie a ukončenie hovoru), možnosť používania iba jedného slúchadla, LED indikácia, ergonomická konštrukcia, odolné proti potu a vlhkosti
 • Hmotnosť: 3 g (jedno slúchadlo), 34 g (spoločne s nabíjacou stanicou)
 • Rozmery nabíjacej stanice: 68 × 29 × 32 mm
 • Oficiálne stránky majú na: https://www.lamax-electronics.com/sk/audio/dots3-play/
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu