ZN.SK
Slúchadlá Lamax

Bezdrôtové slúchadlá Lamax tešia cenou, kvalitou aj funkciami

V tak nízkej cene získať kvalitné bezdrôtové slúchadlá nie je úplne bežné. Lamax sa stáva čoraz známejšou značkou a má dobré meno aj v inom..

Mali sme možnosť vyskúšať viacero slúchadiel. Pri dlhšom používaní niekoľkých značiek a postupnom prechode na iné slúchadlá, je kvalita zvuku vo výraznom počuteľnom kontraste. Hoci v minulosti by sme nič také nepostrehli, dnes pri vyšších nárokoch počúvania hudby, podcastov, ale aj bežných zvukových signalizácii v počítači, počujeme rozdiel. Aktuálne po dlhšom používaní dvojice slúchadiel Lamax Clips1 Play Lamax Dots3 Play, vnímame tento svet ešte o level vyššie.

Slúchadlá Lamax

Obe slúchadlá sú zástupcom moderných bezdrôtových slúchadiel s prenášateľnou nabíjacou základňou, ktorá je zároveň obalom. Značiek je na trhu mnoho, avšak Lamax ponúkne zaujímavý pomer a dostupnosť. Značka a jej dva produkty tak menia aj náš pohľad na tento typ audiotechniky a moderných technológií ako takých.

Slúchadlá Lamax Clips1 Play s cenovkou už od 16 eur

V tak nízkej cene získať kvalitné bezdrôtové slúchadlá nie je úplne bežné. Lamax sa stáva čoraz známejšou značkou a má dobré meno aj v inom sortimente elektroniky. Spoznávame ju už istý čas. Slúchadlá Clips1 Play sú vyrábané v čiernom a bielom prevedení. Dalo by sa tak povedať, že v pánskom a dámskom. V balení je spolu s „vajíčkovou základňou“ a slúchadiel aj USB-C nabíjací káblik. Slúchadlá ponúknu svetelnú signalizáciu nabitia, aj pripojiteľnosti. Vďaka tvarovaniu sa v ušiach držia pomerne dobre aj pri metalovom trasení hlavou. Majú však niekoľko predností, ktoré vytvárajú aj potrebný zážitok z používania.

slúchadlá Lamax Clips 1 Play

Prednosti, ako napríklad:

  • Výborná pripojiteľnosť cez Bluetooth: bezdrôtové slúchadlá občas vyberáme zo základne z ruksaku, vložíme do uší a notebook, ktorý bol spárovaný pred mesiacom, presne vie, kam má prehrať zvuk aj opakovane neskôr. Ak sú slúchadlá vybraté zo základne (puzdra), vedia, že sa budú používať a tak vám aj v slúchadlách hlas oznámi „connected!“ (pripojené). Kolega vedľa mliaska pri raňajkách a vy potrebujete čo najrýchlejšie zachrániť od mizofonického utrpenia? Slúchadlá to zvládajú a poslúchajú.
  • Ovládanie videa, pozastaveného Youtube, alebo pozastavenie cez poklepanie slúchadiel: zvykli sme si. Poklepanie po slúchadle dokáže spustiť pozastavené video (pre príliš dlhé prehrávanie), ale rovnako tak aj cielee pozastaviť napríklad pre príchod nadriadeného s úlohami v práci, či rozprávajúceho člena rodiny.
  • Kvalitný zvuk: zvuk je naozaj vydarený, pretože basy sú basami a pri tejto cene ľahko skryjú do vrecka iné drahšie, alebo predražené značky. Hudba v nich je o poznanie lepšia, než pri mnohých starších slúchadlách a rôznych typoch.
  • Handsfree: po spárovaní s telefónom – telefonovať cez slúchadlá a prijímať hovory, komunikovať… pri pohľade na slúchadlá sa to javí ako nemožné a predsa je to po čase úplne jednoduchá vec.
  • Izolácia zvuku: čo počujete v slúchadlách počujete v slúchadlách. Nepočujú to kolegovia vo vašom okolí, alebo to aspoň tvrdia a nie sú vašou hudbou rušení.

Lamax Dots3 Play sú ešte vyladenejšie

Slúchadlá Lamax Dots3 Play sú drahšie, no výrazne vyladenejšie. Zvuk je o niečo čistejší, výkonnejší a tiež vydržia dlhšie na jedno nabite. V základni (puzdre) potom nájdu dodatočnú energiu na ďalšie hodiny prevádzky. Nabijete si ich v nej na celých osem hodín práce, či hier. Slúchadlá sa pýšia herným režimom pre náročnejších používateľov. Do značnej miery teší zvuk s priestorovým dojmom. Kvalita je na naozaj výbornej úrovni a zážitkom je aj ovládanie.

Lamax Dots3 Play

Na prvý pohľad sa odlišujú medzi sebou oba modely označením značkou. Dots3 majú výrazné písmenko A, charakteristické v logu značky. Nasadzovanie je rovnaké, fungovanie a nabíjanie rovnako tak. Oproti lacnejšiemu modelu je rozdielna aj krabička, nie však váha, alebo používanie. Aj v tomto prípade je ovládanie jednoduché pomocou poklepania. To uľahčuje prácu s hudbou napríklad vtedy, ak nemôžete prepínať do okna prehrávača, alebo máte zariadenie mimo dosah rúk.

Model sa pýši odolnosťou voči potu, alebo zmoknutiu uší. Pre herný režim hrá prím nízka latencia, čo sa samozrejme týka aj sledovania filmov, alebo videoklipov. Hudobných DVD, alebo prepojenia s modernými TV. Tam je potom používanie takýchto slúchadiel celkom iný zážitok.

  • Rozdielom je nepochybne výdrž: Na jedno nabitie puzdra môžete spolu dosiahnuť výdrž až 38 hodín, čím určite prekonáva lacnejší model citeľne.
  • Vyberanie je jednoduchšie: vybrať slúchadlá Dots3 Play z puzdra je nepochybne jednoduchšie, ako je tomu pri Clips1 Play, kde sú poistené magnetizmom. Pri oboch modeloch si ale môžete byť istí, že opačne ich nevložíte a ani nenabijete. Vždy idú vložiť len správnou stranou. Pri opakovanom používaní oboch je vkladanie slúchadiel do puzdra jednoznačnejšie pri drahšom modeli. Pri Clips1 Play si nepatrnú polovicu sekundy vyžiada uistenie sa, ktorým smerom ktoré slúchadlo vkladáme.

Black Dots3 Play sú stále dobrou voľbou, pre náročnejších

Pre svoju výdrž o niečo dlhšiu, kvalitu zvuku a určenie aj pre náročnejšie podmienky a náročnejších používateľov, môže naplniť očakávania hráčov, aj fanúšikov hudby. Pre neprofesionálne ucho však rozdiel oproti Clips1 Play nebude počuteľný. Oba modely sú mimoriadne dostupné, kvalitné a ponúkajú kvalitu. Oba sú rovnakým rizikom, že môže poslucháča hudba pohltiť viac a pri chôdzi nemusí vnímať svoje okolie. Jeden aj druhý model ponúknu výbornú príležitosť, hoci drahší model siaha aj na náročnejšie funkcie a vylepšováky.

Oba modely máme otestované v bežnom pracovnom dni, týždni a mesiaci. Na jedno nabitie zvládajú doobedňajšiu časť, počas obeda môžu dobíjať energiu a následne vydržať druhú časť pracovného dňa. Kedykoľvek poslúžia aj pri dlhšom cestovaní, pričom záleží táto výdrž potom od batérie spárovaného zariadenia.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu