ZN.SK
mhd

Piatkový summit v Bratislave prinesie MHD zadarmo aj zápchy

Mestská hromadná doprava bude 16. septembra v Bratislave zadarmo. Konajúci Summit prinesie viacero uzávierok = zápch a nespokojnosť azda zmierni MHD zadarmo…

Málokedy sa stáva isté, že vieme vopred odhadnúť mieru zápch. V piatok 16. septembra je však viac ako stopercentne isté, že vzhľadom na viacero uzatvorených úsekov a odklonených spojov, bude situácia v hlavnom meste naozaj problematická. V záujme zmierniť nepokojnú a chaotickú situáciu sa mesto rozhodlo v piatok nespoplatniť mestskú hromadnú dopravu a tak bude k dispozícií komukoľvek. Vzhľadom na predstih a štvrtkové voľno sa mnoho Bratislavčanov rozhodlo spríjemniť si predĺžený víkend a zostáva doma, prípadne vyťahuje bicykle a plánuje vyriešiť problém s dopravou alternatívne.

Mestská hromadná doprava zadarmo čiastočným riešením

Cestovať do mesta autom a trčať v zápche kvôli jednotlivým uzávierkam nieje príliš atraktívna predstava. Čiastočným riešením môže byť bezplatná MHD, s ktorou sa bude dať cestovať po celý deň bez nutnosti spálenia vlastného benzínu v zápchach. Na rozsah komplikácií na cestách v súčasnosti nie je pripravený nikto. Aj preto akési pozitívne svetielko nádeje v dosiahnutie cieľa v hlavnom meste nájsť v bezplatnej doprave. Zápchy a uzávierky sa však pritom budú dotýkať aj MHD. O zmenách a dostupnosti spojov však údajne budú Bratislavčania informovaní.

Uzatvorené cesty a miesta

V čase prejazdu delegácií sa bude uzatvárať D1 a diaľničný obchvat s trasou od Zlaté Piesky po Most SNP. Uzatvorené budú aj výjazdy na diaľnicu z ulíc Galvaniho, Gagarinova, Bajkalská, a ďalších ulíc v centre mesta ako Staromestská, Hodžovo námestie a Palisády až po hrad.
Prázdna, respektíve bez uzávierok bude cesta cez Senec, Veľký Biel, Bernolákovo, prípadne cez Veľký Biel, Novú Dedinku a ďalej na Vrakuňu. Samozrejme, je nutné očakávať, že táto trasa ako alternatívna, bude plná jednak pôvodných používateľov tejto cesty, aj tých z diaľnice.

Napriek alternatívnym riešeniam, veľkému ohlasu na sociálnych sieťach a v médiách a upokojovaní jendotlivcov, že sa to skrátka zvládnuť dá, bude zábavné sledovať, koľkí ľudia sa svojho vozidla nevzdajú. Kým pre nevyhnutnosť auta sa to pochopiť dá, pre udržanie pohodlia a luxusu už menej.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu