ZN.SK
metla

V Nemecku muž na 30tku zametá schody v ženskom oblečení. Prečo?

V oblastiach severného a západného Nemecka je zvykom nechať slobodného muža, ktorý dosiahol 30. rok života, zametať schody pri cudzom dome. Ideálne pri dome slobodnej ženy.

V oblastiach severného a západného Nemecka je zvykom nechať slobodného muža, ktorý dosiahol 30. rok života, zametať schody pri cudzom dome. Ideálne pri dome slobodnej ženy. Na tom by pri prvom pohľade nebolo nič zlé, keby to nemusel robiť v ženskom oblečení, či dokonca v úprave podobnej na ženu. Niektorí muži používajú aj parochne. Skrátka podľa toho, čo je k dispozícii. Ide o symbolické znamenie, že ak si nenájde ženu a neožení sa, ženské práce mu zostanú na krku do konca jeho života. Jediným vyslobodením však je, ak sa po blízku objaví slobodná žena, ktorá mladému mužovi venuje bozk.

Bozk od panny

Tradícia, pri ktorej majú z toho zábavu hlavne priatelia, má občas jednoduché riešenie. Slobodného muža pobozká jeho vlastná priateľka skôr, než si stihne narobiť priveľkú hanbu. V minulosti to musela byť panna. Dnes je to aspoň slobodné dievča. Častá je aj menej výrazná podoba, kedy muž nemusí obliekať ženské šaty, ale ženské práce si ho aj tak počkajú. Za ženské je totiž považované oháňanie sa s metlou. Môže tak napríklad zametať pivné vrchnáky, ktoré mu pre tento účel zbierajú kamaráti.

Dokonca je zvykom pýtať si ich v miestnych krčmách, kde ich zase čašníci a krčmári odkladajú buď na objednávku, alebo len tak pre prípad, že by sa v meste objavil nejaký slobodný tridsiatnik a kamaráti by mu chystali príležitosť, ktorú mu zvečnia v krásnych monentkách na Facebooku.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu