ZN.SK
Perinbaba 2, fotografia z filmu, Juraj Jakubisko

Perinbaba 2 v kinách koncom roka 2019: aké zaujímavosti sú už známe?

Rozsiahla filmová produkcia v zostave vyše 100-členného štábu filmárov, vyše 170-tich komparzistov a hercov už niekoľko mesiacov pracuje filme Perinbaba.

Rozsiahla filmová produkcia v zostave vyše 100-členného štábu filmárov, vyše 170-tich komparzistov a hercov už niekoľko mesiacov usilovne pracuje na pokračovaní kultovej Perinbaby. Tentokrát sa natáča v prekrásnej prírode a lokalite Spiša, kde režisér našiel všetko, čo potreboval. Zároveň tak splnil podmienku svojej manželky a producentky filmu, keďže všetky exteriéry museli byť v blízkosti 30 km.

Perinbaba 2, fotografia z filmu, Juraj Jakubisko

Zaujímavosti o filme, ktoré poznáme už dnes

Hlavnou postavou pokračovania rozprávky bude Lukáš, ktorého stvárňuje mladý herec a známy slovenský youtuber Lukáš Frlajs. „Mnoho ľudí myslí, že tým, že točíme dvojku, tak hrám Jakubka. Ale ja som Lukáš. Jakubko je môj otec a ja som syn,“ prezradil spomínaný herec. Okrem neho sa vo filme predstavia ďalší slovenskí a českí herci ako Ivan Romančík, Réne Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová, či česká herečkaSabina Skalická, ktorá bude v Perinbabe 2 stvárňovať mladú „Zubatú“.

Prečo padol výber práve na týchto hercov, reaguje producentka filmu, Deana Horváthová-Jakubisková: „Nie je to ten typ rozprávky, ako sa to dnes robí. Že ju obsadíme známymi hercami, len preto, aby tam tí známi herci boli. Juraj sa skôr sústredil na typy, charaktery a na atmosféru samotného herca.“

Perinbaba 2, fotografia z filmu, Juraj Jakubisko

Filmári už s nakrúcaním exteriérov na Spiši pomaly končia. Po poslednej klapke bude nasledovať počítačová technológia a náročná postprodukcia, pomocou ktorej oživia pôvodnú Perinbabu stvárnenú herečkou Guillietou Massima. Počítačová grafika má tiež výrazne pomôcť režisérovej fantázii. „Ja sa bojím, že je toho až veľa. Že toľko tam dávam fantázie, že začal som strihať. Áno, musím sa umierňovať, pretože človek si strašne veľa vymyslí,“ dodal spokojný režisér Juraj Jakubisko.

Hudbu k Perinbabe2 budú tentoraz skladať známi českí skladatelia, a to Ondrej Soukup a Ján Jirásek.

Podľa producentky filmu sa slovenskí diváci môžu tešiť na pokračovanie rozprávky na konci budúceho roka, kedy ju do kín prinesie distribučná spoločnosť BONTONFILM.

PERINBABA JE SPÄŤ A POTREBUJE VÁS!

Radi by sme vás upozornili aj na projekt, ktorý sa práve DNES spustil pod názvom „PERINBABA JE SPÄŤ A POTREBUJE VÁS!“. Ide o zbierku zameranú na dofinancovanie výroby nového filmu Juraja Jakubiska, PERINBABA 2. Viac informácii o tomto projekte nájdete priamo na webovej stránke filmu www.perinbaba2.sk alebo na stránke  www.startlab.sk/perinbaba.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu