ZN.SK
Vianoce a dieťa

Adam narodený na Vianoce a Eva narodená na Vianoce

Človek narodený na Vianoce má zväčša o darčeky menej a nemá ten pravý pocit narodeninovej oslavy a pozornosti, ľahko oddeliteľný od Vianoc. A keď mu ešte dajú meno Adam, alebo Eva… Ach jaj. Rodičia, rodičia!

Azda najkrajším darčekom pre rodičov pod Vianočným stromčekom môže byť narodenie dieťaťa. Nech sú ľudia akokoľvek tradiční a chcú si vždy na Štedrý deň dopriať tradičnú večeru a pohodlie, pohľad do ulice a na okná, kde sa približne v rovnakom čase koná hromadné obdarovanie a robenie radostí, narodenie dieťaťa a nemocničné prostredie ospravedlnia. Dieťatko narodené na Vianoce si skrátka svoj deň nevyberie. Deti sa rodia neustále, človek na to nepotrebuje obdobie, alebo jar, pretože je schopný sa o malé postarať za každých okolností. Lenže čo sa preháňa rodičom v hlave, keď dieťa už pri narodení potrestajú nezvyčajne a predsa pomerne často? Ak ste rodič, rozmyslite si to.

Vianoce a dieťa

Adam narodený na Vianoce a Eva narodená na Vianoce
Poznáme Evu, ktorá sa narodila 25. decembra a dvoch Adamov z ktorých sa jeden narodil 24. decembra a druhý 28. decembra. Ale tiež Štefana, čau Pišta, narodeného 23. decembra. Čo prebiehalo rodičom mysľou, keď sa rozhodli všetky životné sviatky a oslavy sústrediť na jeden víkend, či týždeň? Hovorí sa, že takéto deti sú ukrátené o darčeky, pretože si to mnohí odbijú naraz. Takéto deti často nakoniec vôbec neoslavujú svoje narodeniny, pretože pre oslavu nie je taký priestor a dieťa ani nevníma tento čas ako svoje jubileum, či narodeninový čas oddeliteľne od Vianoc. Prvý Adam má zatiaľ 35 rokov, no rozhodol sa stanoviť svoje narodeniny na Adolfa a najbližší víkend k nemu. Nie z úcty k historickej postave, ale k v abecede najbližšiemu menu počas pekného počasia, čiže 17. júna. Hovorí sa tiež, že v skutočnosti deti nie sú ukrátené, no ruku na srdce, kto ak pozná takýchto ľudí, dokáže odlíšiť, či ho obdarúva k Vianociam alebo k narodeninám a zároveň má dar k obom? Takmer nikto. Narodený na Vianoce, dieťa či dospelý, každý z nich to môže vnímať inak.

3 v 1 alebo častejšie 2 v 1
Mať tri sviatky v jeden víkend je rozhodnutie rodičov. Možno to nemysleli v zlom. Treba uznať, že majú zmysel pre humor, hoci ho budete v rôznom období života chápať rôzne. Dá sa na to zabávať okolie. Stačí ukázať občiansky preukaz a dátum narodenia s menom. O diskusiu máte postarané. Všetci tí, čo oslavujú 3 sviatky a príležitosti na obdarúvanie v jednom dni či týždni sú skrátka atraktívny. Hoci len na premýšľanie nad „krutosťou rodičov“ alebo nad tým, že aj takáto rarita sa medzi nami pohybuje. 2 oslavy v jeden deň či týždeň sú ešte častejšie. Veď ako už bolo spomenuté, deti sa rodia po celý rok. Lenže spočítajme si, koľko poznáte ľudí s menom Eva a Adam? Je ich mnoho a často sa na ich meniny celkom zabúda. Oni si už zvykli, že na meniny dostávajú podobne ako Silvestrovia menej. Spohodlneli aj ich blízki a priatelia, takže akoby bolo všetko v poriadku. Takmer.

Ak však poznáte Adama alebo Evu, skúste ich príjemne prekvapiť tým, že ako prvá gratulácia bude tá osobná meninová a až potom tá vianočná. Dokážete tým veľa.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu