ZN.SK
ovce marihuana bizarné

Ovce požrali skleník plný marihuany a skákali vyššie ako kozy

Na ovce neobvyklé správanie preukázali návštevníčky skleníka neďaleko gréckej obce Almyros. Požrali totiž úrodu lekárskej marihuany…

Na ovce neobvyklé správanie preukázali návštevníčky skleníka neďaleko gréckej obce Almyros. Do jedného zo skleníkov, v ktorom sa pestovala marihuana na liečebné účely, totiž zavítalo stádo hladných oviec. Skrylo sa pred búrkou a nečakane v skleníku objavilo čerstvú a chutnú zelenú plodinu. Tú zrejme dovtedy nikdy neochutnali. Skonzumovať sa im podľa médií podarilo 600 libier, čo predstavuje 272 kilogramov rastliny.

ovce marihuana bizarné

Kým veľké suchá a následne prílišné zrážky zničili podstatnú časť úrody, definitívne pestovateľom liečebného konope vrazili klinec do rakvy práve ovce, ktoré požrali s veľkým nasadením všetko, čo sa dalo. Svoj podiel na miere škôd mal aj fakt, že vonku mali nedostatok trávy a tak boli hladné.  Podľa slov pestovateľov, ktorí ovce našli v skleníku, prejavovali neobvyklé správanie, ktoré sa s ovcami veľmi nespája. Mimoriadne veľa energie a kreativity preukazovali napríklad pri skákaní, keď podľa slov nálezcov skazy prekonávali aj kozy, ako uviedol „newsweek“. Ovce totiž skáču len výnimočne. Aj to najčastejšie pri súbojoch baranov a obrane stáda.

Marihuana na lekárske účely v Grécku

Grécka vláda v roku 2017 legalizovala pestovanie marihuany na lekárske účely. Najmä v poslednom čase sa v krajine prejavujú snahy zvýšiť investície do tohto odvetvia. Predovšetkým preto, že mnohí grécki farmári sa museli kvôli prežitiu a udržateľnosti preorientovať na iné plodiny. V každom prípade, vo svete sú rôzne prípady, kedy sa zvieratá intoxikovali drogami, konkrétne marihuanov. Zväčša sú pozorované stavy zvláštnych pohybov, ale aj zvýšenej agresivity, strachu a útočnosti. Úmyselné podávanie drog zvieratám je protizákonné, môže byť rôzne posudzované a nepredvídateľné.

Zdroj: https://newsweek.com/hungry-sheep-devour-over-600-pounds-cannabis-invading-greenhouse-1829170

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu