ZN.SK
neviditeľná, Lucia Sasková 2023

Spisovateľka Lucia Sasková a román Neviditeľná aj s autogramom

Najnovšia kniha s názvom Neviditeľná, je už v predpredaji s dátumom 13. októbra 2023. Práve vtedy sa fanúšikovia autorky dočkajú…

Spisovateľka Lucia Sasková je slovenskému čitateľskému publiku už veľmi dobre známa. Je to možno náročnejšími príbehmi, sériou Zlatokopka, ale najmä sériu jednoslovných názvov o ženách s ťažkým osudom. Najmä v posledných rokoch sa jej knihy stávajú charakteristické sériou, ktorú tvoria tváre žien poznačené farbou a maskami. Sú tak osobitým štýlom a umením v samotnom kombinovaní príbehu a obálok. Najnovšia kniha s názvom Neviditeľná, je už v predpredaji s dátumom 13. októbra 2023. Práve vtedy sa fanúšikovia autorky dočkajú nového príbehu a zároveň príležitosti získať knihu s podpisom autorky. V internetovom kníhkupectve BUX.sk bol totiž pred časom spustený predpredaj práve dvoch verzií tejto knihy. Jednej klasickej bez podpisu a druhej, ktorú vlastnoručne autorka podpíše v deň vydania. Zaujímavosťou je, že ceny oboch kníh sú rovnaké. Kľúčové je len vybrať si konkrétnu knihu.

neviditeľná, Lucia Sasková 2023

Skalní fanúšikovia a čitatelia kníh Lucie Saskovej už poznajú nie len sériu obálok, ale aj možnosť zakúpiť si knihu s podpisom. Každý jeden rok úspešná slovenská autorka prináša jeden príbeh. V posledných rokoch je však už aj tradíciou ponuka, ktorá skalných teší. Možnosť získať knihu s podpisom obľúbenej autorky, ak by si pre podpis museli ísť na niektorú z besied, alebo stretnutí s autorkou v kultúrnych domoch a knižniciach. Práve v prípadoch, kedy nemáte možnosť takéto besedy navštíviť, je príležitosťou online predaj.

Čo je témou dvanásteho románu Neviditeľná?

V najnovšej próze s názvom Neviditeľná nadväzuje na svoje úspešné romány s témou narušenej psychiky a ponúka čitateľom znepokojujúci príbeh o živote na hrane.

Ten istý cudzí byt. Samota. Zatiahnuté závesy dvadsaťštyri hodín denne. Týždeň, mesiac, rok bez akéhokoľvek kontaktu s ľuďmi, s vonkajším svetom. Stereotyp, vďaka ktorému sa hlavná hrdinka stala dobrovoľne neviditeľnou, naruší až nečakaný príchod majiteľa bytu uprostred noci. Izolácia z nej urobila paranoidného človeka s panickým strachom zo všetkého nového, z všetkého, čo sa skrýva vonku, a nútené spolunažívanie s nepozvaným spolubývajúcim je pre ňu hotová nočná mora. Tým väčšmi, keď neznámy začína do nej vidieť viac, ako by chcela, a v snahe pomôcť jej vymaniť sa z toho začarovaného kruhu odhaľuje to, čo nikdy nemalo vyjsť na povrch. Nič však nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá, a napriek tomu, že sú úplne odlišní, spojí ich jediný cieľ: dosiahnuť, aby mohla žiť ako predtým.

Podarí sa jej však získať svoj život späť? A dá sa vôbec znovu žiť život, ktorý ste nežili niekoľko rokov? Kam až dokáže ľudská psychika zájsť v prípade absolútnej izolácie a môže jej to, do čoho sa púšťa naozaj pomôcť?

Viac o autorke a tvorbe:

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu