ZN.SK
Tweet papriky a rajčiny

Na nemeckej diaľnici namiesto trojuholníka vystavil papriky a rajčiny

Vodič z Litvy mal na nemeckej diaľnici A2 poruchu a auto musel odstaviť na krajnici. Nemal však výstražný trojuholník. Čo teraz?

Vodič z Litvy mal na nemeckej diaľnici A2 poruchu a auto musel odstaviť na krajnici. V povinnej výbave mu však chýbal výstražný trojuholník a aby sa vyhol pokute, zapojil vynaliezavosť. Do vzdialenosti pár desiatok metrov za auto na krajnicu položil niečo, čo by napadlo asi len málokomu. Do misky naukladal červenú papriku a rajčiny. To jediné, čo v červenej farbe mal vtedy práve pri sebe.

Keď okolo idúca hliadka videla odstavené vozidlo, šla ho skontrolovať, no keď im do očí udrelo originálne vyriešené nahradenie výstražného trojuholníka, nestačili sa diviť. Odfotografovali to a po vysvetlení majiteľa odstaveného auta prekvapivo pokutu nedostal. Polícia ho tým odmenila za vynaliezavosť, čím nechcela potvrdiť, že budú tolerovať rajčiny a papriky aj v budúcnosti, avšak za vynaliezavosť a snahu treba autora odmeniť.

Pôvod: Fotografie je plný Facebook a internet. Zdieľajú ju neraz často nepresné texty, dokonca niektoré texty hovoria o českej diaľnici a záhradkárovi z nejakej pražskej záhradkárskej kolónie. Pravdou je, že naozaj ide o Litovčana a nemeckú diaľnicu. Fotografiu vyhotovila nemecká diaľničná polícia.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu