ZN.SK
Andrej Bičan, tvoja tvár znie povedome

Markíza odštartovala druhú sériu Tvoja tvár znie povedome

Obľúbená hudobná šou Tvoja tvár znie povedome sa 4. septembra objavila opäť na obrazovkách TV Markíza, už v druhej sérii. S novými postavami…

Obľúbená hudobná šou Tvoja tvár znie povedome sa 4. septembra objavila opäť na obrazovkách TV Markíza, už v druhej sérii. S novými postavami, tvárami a hlasmi, ktoré budú musieť napodobniť tvár a hlas niekoho iného, slávnejšieho a známejšieho. Na porotcovských stoličkách si ohriate miestočká udržali Zuzana Fialová, Daniel Dangl a Kuli z Desmodu. Štvrtým porotcom bol víťaz prvej série Lukáč Adamec. Medzi súťažiacimi sa však objavili nové tváre s výnimkou Andreja Bičana, ktorý ako zabávač z prvej série zostal zrejme v úlohe zabávača aj pre druhú sériu.

Andrej Bičan, tvoja tvár znie povedome

Andrej Bičan a Ja tak rád trsám trsám

Aby sa tento jeho post podtrhol a „zakorenil“ od prvého dielu, schytal azda najjednoduchšiu pieseň, ktorou osloví aj najmenšie publikum, pred deviatou možno ešte usedené pred obrazovkami. Pieseň lemurieho samozvaného kráľa Juliána „Ja tak rád trsám trsám“ z animovaného filmu Madagascar. Ibaže nejde o speváka, ale animovanú postavičku. Ide tak o celkom iný level ako Maska v podaní Barbory Švidraňovej. V prvom rade zábavná, nie ani tak talentová šou, však Andreja Bičana naozaj pretvorila do podoby veľkého Juliána, ktorý mal výnimočne voľnosť v texte.  Z piesne nakoniec vypálil totálny Freestyle, v ktorom si strihol aj pôvodný anglický text, no najmä spravil úvod celej šou. Kráľ Julien sa po dospievaní sťažoval, že by sa rád páril, no neurobili mu na kostýme cikáčika.

Mária Čírová a Happy (Pharrell Williams)

Jedna z najslávnejších virálnych piesní všetkých čias Happy zaznela z hrdla Márie Čírovej. Tá netradične začínala zo šatne pričom sa tým napodoboval pochodový roadmovie štýl videoklipu, kým sa dostala na skutočné pódium. V pozadí sa pritom objavilo niekoľko markizákov. V kanadskom jazdnom klobúku a s náterom na tvári pre docielenie tmavej pokožky sa tak na pódiu samotnom neobjavila na dlho. Ženou zostala, maska v jej prípade až taká úchvatná nebola, ale šla jej „šťastná“ choreografia.

Lenka Vavrinčíková a Cambio dolor (Natalia Oreiro)

Krásna televízna rosnička sa netradične predstavila v úlohe speváčky. Celkom bolo zvláštne vidieť rosničku, ktorá je známa len prednesom meteorologických tém a pojmov. Odrazu ju divák vidí, ako predpoveď počasia spieva za tónov Cambio dolor a odrazu ju môže brať aj ako zabávačku, ktorej ten spev predsa len ide. Na začiatok však mala vystúpenie ťažšie v tom, že spievala v celkom cudzom jazyku. Na pódiu ukázala zvodné červené šaty, bielu holubicu vypustenú pri spustení spevu a pre mnohých po prvý krát počutý spev, ktorý vôbec nebol zlý.

Patrik Vyskočil I want to break free (Freddie Mercury)

Mladý herec schytal výnimočného Freddieho Mercuryho. Ibaže nešlo len o Freddieho, ale o jeho podobu, v ktorej on sám bol prezlečený na ženu. Na počudovanie mu to šlo, hoci originál bol spievaný oveľa menej silene, než Patrikove podanie. Na scéne sa však odohral akýsi rýchly strih, v ktorom zmizol kostým ženy a kulisy upratovanej izby a objavil sa v ikonicky známej žltej veste, ktorá poslúžila hercovi aj v upútavkách k šou.

Mirka Partlová a I Will Always Love You (Whitney Houston)

Herečka Mirka Partlová dostala Whitney Houston pri ktorej nemohla inak, ako vybrať si I Will Always Love You z filmu Osobný strážca, jej najznámejšiu. V pomalejšej a tichšej verzii si predsa len poradila s náročnou skladbou na spev, v ktorom je hudba naozaj len šum v pozadí. Originálny videoklip bol nakrúcaný s Whitney Houston sediacou na stoličke, čo pôsobilo dojmom, že odpočíva po šou. V skutočnosti sedela, lebo bola už tehotná. Mirka Partlová nesedela, zaspievala celú skladbu postojačky vo večerných šatách. S niektorými vysokými časťami výbornými, inými mierne vedľa, ale stále dobre.

Zuzana Vačková a All about that bass (Meghan Trainor)

Zuzana dostala ťažkú úlohu. Musí zahrať mladú so svojou váhou spokojnú afektovanú speváčku, ktorá patrí medzi nové objavy zahraničnej hudobnej scény. Zuzana je porovnateľne staršia od originálu, no úlohy s azhostila výborne. V kostýmčeku infantilnej farebnej cukríčkovej dievčiny vyznela rozkošne a nemotornou angličtinou to celé pôsobilo milo. Na scéne sa ako figurína objavil dokonca Viktor Vincze.

Martin Harich a Photograph (Ed Sheeran)

Nezameniteľný Ed Sheeran sa objavil v menšej mladšej slovenskej verzii v podaní Martina Haricha. Ten si s touto úlohou celkom dobre poradil. Zaujímavé prespievané, samozrejme iným hlasom, no ani táto podoba skladbe nebola zlá.

Sväťo Malachovský a Respect (Aretha Franklin)

Známy herec a zabávač sa tentoraz objavil v úlohe speváka. Teda presnejšie černošskej speváčky Arethy Franklin. Dostal tak zásadnú masku na tvár, že z neho naozaj bola energická černoška s celkom iným hlasom, ako by sme od Sväťa očakávali. Maskéri v tomto prípade predviedli excelentnú prácu.

 

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu