ZN.SK
Najkrajšie národné parky sveta Slovart, recenzia

Najkrajšie národné parky sveta, krásna kniha od Slovartu

Vo vydavateľstve Slovart už pred pár mesiacmi vyšla nádherná kniha s výnimočným obsahom. Obrazová publikácia Najkrajšie národné parky sveta. Trochu našou nepozornosťou sme si ju doteraz nevšimli…

Vo vydavateľstve Slovart už pred pár mesiacmi vyšla nádherná kniha s výnimočným obsahom. Obrazová publikácia Najkrajšie národné parky sveta. Trochu našou nepozornosťou sme si ju doteraz nevšimli. Jej výnimočný obsah spočíva v rozsiahlom materiály textovom aj fotografickom. Veľká kniha plná kvalitných fotografií zachytáva národné parky, prírodné rezervácie, chránené územia a to kdekoľvek vo svete.

Najkrajšie národné parky sveta Slovart, recenzia

Ľudia s túlavými topánkami v nej dokážu nájsť viac ako len poznanie a inšpirácie na cesty. Často krát kniha prináša pohľad na miesta, kde sa bežne človek nedostane a aj miesta, ktoré zrejme nikto za celý život nestihne navštíviť. Kniha je zároveň dôkazom toho, aká výnimočná je planéta Zem.

Kniha z vydavateľstva Slovart

Doslova nádherná kniha plná fotografií a okamihov hodných ocenení, prináša pohľad na rôzne národné parky, aj menej známe miesta planéty, ktoré sú národnými parkami danej krajiny. Autorka celej publikácie v rámci textu je Elena Bianchi. Knihu zostavili Valeria Manferto De Fabianis a Laura Accomazzo, preložila Milada Pauelová. Stránky na kvalitnom lesklom papieri dovoľujú vyniknúť jednotlivým záberom. Fotografie z vrtuľníkov, lietadiel, ale najmä z terénu priamo od fotografov, ktorí vystihli ideálne počasie a svetlo pre čo najkrajšie zábery.

Najkrajšie národné parky sveta Slovart, recenzia

Krásna a poučná

Za výnimočnú ju považujeme pre jej obsah. 272 strán prináša pohľad na rôzne miesta plné geologických či biologických krás. Prechádzate všetkými parkmi sveta. Priestor pritom majú všetky kontinenty, mnohé krajiny, niektoré dokonca opakovane.

Najkrajšie národné parky sveta Slovart, recenzia

Každý park prezentuje textová časť doplnená o kľúčové fotografie, podľa ktorých park môžete rozoznávať, alebo ktoré sa môžu zapísať do pamäte najlepšie. Súčasťou textu je profil parku, ktorý stručne vystihuje miesto, prístup, údaje o histórií parku, živočíchov a rastlinstve, ktoré sa v ňom nachádzajú. Doplnkovou informáciou je klíma a informácia o najvhodnejšej návšteva a jej plánovaní. Každá zmienka o národnom parku nezostáva pri jedinej fotografii. Aj miesta pokryté ľadom dokážu prekvapiť krásou, snímkami zvierat a života ukrytého pod snehom.

Najkrajšie národné parky sveta Slovart, recenzia

Kniha je krásna pri bežnom listovaní bez čítania. Krajšia je pri pozornom čítaní o každom jednom parku. Každý park má mapku a zaznačenú polohu. Text sa strieda s fotografiami, inokedy vás nadchne veľký obrázok na celej dvojstrane. Zachytáva život v pohybe, vodu v pohybe, krásu prírody, zeleň, skaly, alebo prírodné javy. Nevyhýba sa ani Vysokým Tatrám, ktoré spomína ako národný park na území Poľska a Slovenska. Exotické však budú hlavne lokality z opačnej strany zemegule. Austrálske národné parky, Nový Zéland, až nádherné prírodné miesta na území USA.  Na snímkach sú zachytené aj rôzne kuriozity týchto parkov, javy a život charakteristický pre daný park.

Najkrajšie národné parky sveta Slovart, recenzia

Knižné dielo môže byť krásnym darom. Pre milovníka cestovania, alebo milovníka Zeme, musí byť potešením a cenným kúskom vo vlastnej knižnici. Bude to hlavne množstvo krásnych fotografií, ktoré si radi pozriete opakovane. Pestrosť a rôznorodosť lokalít našej Zeme je tu vystihnutá tak dokonale, že ťažko nájdete knihu venujúcu sa národným parkom v krajšej ucelenej podobe.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu