ZN.SK
Zoskok a rekord

Luke Aikins skočil bez padáku z výšky 7600 metrov, dopadol do siete

Luke Aikins, americký parašutista a milovník extrémnej hladiny adrenalínu, je držiteľom nového svetového rekordu v zoskoku bez padáku

Luke Aikins, americký parašutista a milovník extrémnej hladiny adrenalínu, je držiteľom nového svetového rekordu v zoskoku bez padáku. Bez toho, aby mal oblečený wingsuit s možnosťou plachtenia, alebo padák, vyskočil z výšky 7 600 metrov nad zemou a padal voľným pádom bez akéhokoľvek padáku k zemi. Počas pádu mimo svoje vlastné telo použil len GPS s ktorým sa navigoval do pripravenej až 10 000 metrov štvorcových veľkej siete. Pri páde trafil takmer jeden z jej okrajov, čo však stačilo, aby nedošlo k žiadnemu zraneniu.

Zoskok a rekord

Žiaden nováčik, vo vzduchu trávi celé hodiny

Počas pádu dosiahol neuveriteľnú rýchlosť 193 km / h. Sprevádzali ho niekoľkí parašutisti, ktorí mu vzali kyslíkovú masku. Počas pádu zanechávali dymovú stopu, aby ich bolo možné zo zeme lepšie nájsť a pozorovať. Pri rýchlom približovaní zeme ho však sprievodcovia rýchlo opustili a do siete už dopadal sám. Niekoľko mesiacov príprav sa oplatilo. Úspešný organizátor zoskokových podujatí a tiež špecialista na zoskoky pracujúci aj na filme Iron Man 3, Luke Aikins, tak má jedno veľké prvenstvo za sebou a záujem médií taktiež.
Za sebou má údajne neuveriteľných 18 000 zoskokov.



Oficiálny Facebook skokana: https://www.facebook.com/Luke-Aikins-…./home

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.



Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu