ZN.SK
Michelangelov Dávid

Nespokojná žena dosiahla, že nahú sochu Dávida oblečú

Naštvaná žena v záujme „ochrany detí“ pred nahotou, dosiahla oblečenie nahej sochy Michelangelovho Dávida.

Zľavy na wellness pobyty

Bezohľadnosť a nepochopenie umenia, alebo snaha dokázať svoju pravdu zvyšku Petrohradu aj zvyšku sveta? Naštvaná žena v záujme „ochrany detí“ pred nahotou, dosiahla, že najznámejšie sochárske dielo majstra Michelangela, nahá socha Dávida, musí byť zahalené. Socha, ktorá je známa práve svojou odhalenosťou má pritom problém len preto, že je najznámejšia nahá socha vôbec. V Petrohrade vystavili verejne jeho repliku, ktorá upozorňuje na výstavu venovanú práve Michelangelovi a jeho dielam. Európske kaštiele a zámky zdobia tisíce sôch nahých žien, anjelikov, mužov, kyprích tvarov, no ak si máme spomenúť na najznámejšiu hnuteľnú sochu, je to práve Michelangelov Dávid. Žena sa obrátila na splnomocnenca pre práva detí a hoci sa nikto nepýtal detí samotných, či skutočných pedagógov, nakoniec sa rozhodlo. Sochu oblečú.

Michelangelov Dávid
Ilustračná fotografia

S podobným nápadom len v rovine humoru pracovalo niekoľko scénok, či úvah. Nahota tejto konkrétnej sochy pritom prekážala aj niektorým postavičkám v seriáli Simpsonovci, kde každý očakával že Marge bude mať výhrady voči soche, no práve naopak. Mala pochopenie pre umenie, ktoré je oveľa staršie, než ktokoľvek na tomto svete. Asi ani netreba dodávať, že replika sochy, ktorej sa toto celé týka a má sa dočkať odevu ešte počas prázdnin, pre väčšinu Petrohradčanov neznamená nič výnimočné, no tí, čo sa chcú vyjadriť k nahote v drvivej väčšine krútia hlavou nad zámerom sochu zahaliť. Nakoniec si však treba uvedomiť, že tá pani rieši penis muža z kameňa, ktorý je mimochodom extrémne malý zámerne. Že by jej vadila tá veľkosť?

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu