ZN.SK
pes leží a vyplazuje jazyk

Legalizácia marihuany rozšíri netradičný jav, zvieratká pod vplyvom

Legalizácia marihuany v niektorých amerických štátoch priniesla jeden celkom nečakaný jav. Domáce zvieratká pod vplyvom drog…

Legalizácia marihuany v niektorých amerických štátoch priniesla jeden celkom nečakaný jav. Domáce zvieratká pod vplyvom drog. Podľa medializovaných informácií z USA a Kanady sú to najčastejšie psy, ktorí sa stretnú s neobvyklými účinkami neznámych látok bez chuti. Ako chovateľ, tak aj pes sú vzájomne pri tejto intoxikácii najčastejšie „nevinne“. Psa ženie jazyk, kým chovateľ nie je vždy celkom pozorný, alebo nemá svojho miláčika stále pod dohľadom.

pes leží a vyplazuje jazyk

Legalizácia marihuany a koláčiky ako problém

Bežne sa zvykne marihuana používať ako prísada do pečiva. Na psov a iných domácich miláčikov, ktorí holdujú aj ľudskej strave, však má oveľa silnejšie účinky aj malé množstvo. Preto sa správanie zvierat nedá predvídať podobne, ako popísať. Podozrenie na besnotu a iné ochorenia už dokonca nejeden krát skončilo volaním hliadke.

Internetové fóra a médiá prevažne z USA spomínajú prípady intoxikovaných vtákov, mačiek, aj iných domácich miláčikov. Môže za to prostredie v ktorom sa pohybujú spoločne s ich majiteľmi, ale aj priama intoxikácia s marihuanou. Na jar v štáte Indiana žiadala hasičov o pomoc pri záchrane jej domáceho medvedíka čistotného. Ten našiel sušenú marihuanu a pochutil si na nej. To, kde sa k marihuane mohol dostať, už ale sama vysvetliť nedokázala.

medvedík mýval, medvedík čistotný

Alkohol spôsobuje problémy bežne

U zvierat domácich je alkohol problémom v prípadoch nedopitých alkoholických nápojov z večierkov a grilovačiek. Taktiež okolie smetných nádob. Viac však zvieratá lákajú kvasené bobule, jablká a iné ovocie, ktoré ich môžu prilákať do záhrad. Zvieratá pod vplyvom ovocného kvasu, inak povedané pod vplyvom alkoholu, sú nie tak vzácnou súčasťou africkej divočiny (opice pojedajúce kvasené ovocie, slony, aj antilopy), prípadne aj priamo vtáky kdekoľvek vo svete. Stále však rozlišujeme prirodzený alkohol v prírode a ten, ktorý ľudia ponechali z vlastnej nepozornosti a z bezohľadnosti voči svojmu okoliu.

O rizikách spojených s ľudskými závislosťami a zlozvykmi sme už v súvislosti s domácimi vtákmi písali. Nie každý berie ohľad na prítomnosť domácich zvierat, ak siaha po drogách.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu