ZN.SK
Huacachina Peru oáza

Huacachina v Peru: unikátna oáza obklopená turistickým rezortom

Čo tak Peru? Môže to byť aj taká kombinácia ľudského staviteľstva a prírody, aká existuje v Rezervácii lagúny Huacachina,

Ak zavítate do Peru, krajina vás nadchne viac ako len kultúrou, pralesmi, púšťami, či prírodou. Môže to byť aj taká kombinácia ľudského staviteľstva a prírody, aká existuje v Rezervácii lagúny Huacachina, čo je v podstate oáza medzi veľkými piesočnými dunami. Nehostinná mŕtva piesočná krajina obklopuje miesto, ktoré vďaka prítomnosti vody oplýva životom. Bolo tomu už aj v minulosti.

Huacachina Peru oáza

Za dunami sa pomerne blízko nachádza mesto Ica a v minulosti tu bola menšia dedinka, no práve turisticky atraktívna lokalita sa v posledných desaťročiach zmenila na vyhľadávané turistické letovisko.

Oáza Huacachina

Nejde o žiaden luxusný kúsok sveta. Nachádza sa tu niekoľko 3 hviezdičkových hotelov, reštaurácií, podnikov a stálych obyvateľov je zhruba len stovka. Takmer všetko tu funguje skôr pre turistov, ktorí prichádzajú kvôli fotografovaniu, kvôli sandboardingu, alebo kvôli západom slnka. Už samotná skutočnosť, že navôkol je piesok a táto oáza tak láka svojim kontrastom je základnou príležitosťou pre rozvoj cestovného ruchu. Turistickým lákadlom sú však aj výlety do púšte, buggy prenájmy, alebo vyhliadkové jazdy na terénnych autách, čo po dunách je naozaj zážitkom a v podobnom duchu sa nesú aj atrakcie v iných púštnych kútoch sveta.

Huacachina Peru oáza

Vodná hladina je obklopená zeleným porastom paliem, pričom niektoré sú pôvodné, k iným dopomohol ich vysadením človek. Okolie je tu upravené betónovým múrom a námestíčkom. Zaujímavosťou je, že sa tu nachádza zopár miest pre hráčov Pokémon Go. Zavítali sem aj kamery Google Street a tak je možné sa poprechádzať po tomto mieste aj online z pohodlia domova. Vedie sem jedna prístupová z mesta Ica. Priama asfaltová cesta, pri ktorej veľmi ani nepoznať, že sa pomaly presúvate do zdanlivo izolovaného miesta.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu