ZN.SK
Superstar finále 2015

Finále ČS Superstar 6. 12. 2015 vyhrala Emma Drobná

Veľké finále speváckej súťaže Superstar spojili Emmu Drobnú, Štepána Urbana a Pavla Kovalička, trojicu najlepších. Najskôr vypadol Pavol. Absolútnym víťazom sa stala Emma Drobná.

Decembrový večer finálového dielu Superstar opäť pripútal divákov k televíznym obrazovkám. Víťazkou sa stala Emma Drobná, čo sme sa dozvedeli až v závere večera. Ale pekne poporiadku. Po niekoľkých mesiacoch trápenia sa divákov a trápenia mladých talentovaných interpretov na druhej strane pred kamerami sme sa dožili záveru. Z duše budeme nenávidieť „Čože je to päťdesiatka“ unavujúce až sprosté reklamy, pehavú dievčinu z reklamy na obuv a aj nedeľné večery strávené nekonečnými reklamou predlžovanými večermi, počas ktorých šou žiaľ strácala postupne tých najmladších divákov. Veď ráno ich čakalo vstávanie a do polnoci čakať na výsledok je naozaj niečo… drsné.

Finále Superstar 2015

Finálový večer odvysielaný 6. decembra na TV Markíza nám mal priniesť meno toho, čo vyhral celú šou, zážitok hudobný, aj niekoľko prekvapení, ako na začiatku odhalil moderátor večera so svojou partnerkou, dnes mimoriadne atraktívnou. Aj keď upútavky na tento večer lákali na vystúpenie Paľa Haberu a skupiny TEAM, celkom prvý spev na pódiu zaznel z úst Janka Ledeckého, ktorý zaspieval „Sliby se mají plnit o Vánocích“, pričom mimo hry na gitare predviedol súčasne aj fúkanie do harmoniky. Ale tak ako doteraz vždy, aj tentoraz to bola vlastne reklama na nové vydané CD.

Prvá časť s vianočnými skladbami

Prvou súťažiacou na scéne bola Emma Drobná. Tento večer patril najskôr vianočným skladbám. Presne tým, ktoré budeme o dva týždne opäť po roku tak nenávidieť. Emma zaspievala známu All I want for Christmass od Mariah Carey, v ktorej si nebola až tak istá, ako doteraz. Možno za to mohla aj priveľmi ťažká skladba, ktorú je ťažké prespievať a zachovať jej pôvodnú podobu, ale aj možno slabá hlasitosť jej spevu oproti hudbe v pozadí. Emma má však niekoľko kvalít, ktoré predsa len zazneli aj tentoraz. Na začiatku sa na podiu objavil obrovský datrček a asi každý čakal, že z neho Emma vyskočí. Pousmiali sme sa, keď sa Emma neisto zdvihla spoza neho. Úsmevné, no celá scéna a dianie okolo nej bolo „totálvianočnúatmosférunavodzujúce“.  Po Emme sme si užili reklamu.

Pavol Kovaliček ako druhý zaspieval na pódiu slávnu podobu (na Slovensku) známej koledy Ježišku, miláčku ja ťa budem kolembať od skupiny Tublatanka. Spev mu šiel výborne a hladko. Oproti doterajším výkonom to bolo naozaj lepšie. Využil aspoň folklórny hlas, ktorý sa v tejto verzii koledy mohol prejaviť.

Štepán Urban zaspieval českú skladbu od Václava Neckáře s názvom Půlnoční. Nebyť miernych netrafených tónov, dalo by sa povedať, že miestami krajšie než originál. Dojem z jeho podania tejto skladby bol naozaj príjemný. Spolu s ním mu hlasový sprievod dotváralo niekoľko mladých hlasov, no on zostal hlavným hlasom ktorý vynikol najmä v silnejšom refréne. Výborný výkon, ba dokonca do tejto chvíle v súťaži najlepší.

Druhá časť s výberom divákov

V druhej časti už nespievali vianočné skladby, ale skladby, ktoré im vybrali ľudia vonku. Emma Drobná dostala skladbu, ktorá sa preslávila v podaní Britney Spears s názvom Toxic. Nezaspievala však Toxic v pôvodnej verzii, ktorá je oveľa rýchlejšia. Cover verzia s pomalým tempom, kde úžasne vynikol jej hlas na spôsob Norah Jones, bola naozaj príjemná pre počúvanie. Po Emme sa ukázal Štěpán Urban, kde v dokrútke nápadne rodina pripravovala mrazenú pizzu konkrétnej značky, ktorá sa už objavila na castingoch. V podstate sme si zvykli, že sa neustále objavujú dokrútky, v ktorých pijú súťažiaci Coca Colu zásadne etiketou do kamery. Priama aj podprahová reklama má motivovať ľudí… úspešne. Boli sme si nedávno kúpiť Pepsi.

Štepán zaspieval a na gitare zahral za ďaleišho hudobného sprievodu skladbu od Brucea Springsteena. Nešlo o ohurujúce číslo, aj keď Štepán dokáže na pódiu veľa. Spieval však čisto, hladko a presne. Akonáhle moderátor povie „O malú chvíľu“ tak je jasné, že príde reklama. Bolo tomu tak vždy a aj tentoraz. More than words, známa skladba od Extreme, ktorí pritom tento štýl ani nehrávali no raz to spravili a stali sa slávnejšími než kedykoľvek predtým, zaznela z úst Pavla Kovalička, ktorý ešte pred tým ukázal niečo z obce, v ktorej býva s rodinou. Dežerice sú mimochodom na takmer rovnakej úrovni ako Nové Mesto nad Váhom. More than words zazneli prekvapivo pekne a hladko, trochu vo falzetoch zlyhával, vysoké miesta mu nešli takmer vôbec, no vyrovnal to dobrým spevom v základnej skladbe.

…a z 3 boli odrazu 2

Jediné čo bolo po reklame isté pred prvým zastavením hlasovania bolo, že do úplného finále sa dostane Slovák. Pochopiteľne, veď boli v trojici dvaja. Nič iné isté nebolo a netrúfali sme si ani len odhadnúť, kto bude v dvojici, keďže pred tým všetci vypadnutí finalisti na jednej pohovke spomínali ako favoritov Pavla Kovalička a menej Štepána. Kde zostala Emma? Po reklame si zaspievali všetci finalisti skladbu Príbeh nekončí. Až neprirodzene hladko šiel spev všetkým do jedného. Veronika Danišová si zaspievala českú časť, naopak Štepán spieval v slovenčine.

Prvé vyhodnotenie prinieslo meno bronzovej Superstar. Stal sa ňou Pavol Kovaliček. O krátku chvíľu sa spustilo znova hlasovanie pri ktorom sa brali do úvahy doterajšie hlasy Emmy Drobnej a Štepána Urbana.

Absolútne finále: Emma Drobná sa stala víťazkou

Každý, aj Emma Drobná aj Štepán, si mohli vybrať pieseň, ktorá sa im najlepšie spievala a zaspievať si ju na koniec ako poslednú skladbu v celej šou. Emma si vybrala známu skladbu od Codplay, ktorú opäť veľmi dobre precítila. Porotu potešila, veď sami podotkli, že ide o historicky ich poslednú súťažnú skladbu v tomto ročníku a možno vôbec. Štepán si vybral skladbu, ktorá mu šla naozaj excelentne. Angie od Rolling Stones v jeho podaní znela akoby bola originál od neho, dokonale precítená, možno ešte lepšie podaná, než pred pár týždňami po prvý krát.

Superstar Emma a Štepán

Po 23:20 hodine sa na pódiu konečne objavil aj Paľo Habera v úlohe speváka. Zaspieval jednu z novších pokojnejších, lenže to stále nebol Habera, ktorého pozná celé Československo. Odrazu nastal zvrat a na scéne sa objavili iné reflektory v iných farbách a Paľo v inej výške. TEAM prepol na Držím ti miesto, čím dostal do varu všetkých v obecenstvo oveľa viac. Aj toto vystúpenie bolo vlastne malou reklamou na pripravované Tour. Už len necelú polhodinu pred polnocou, v čase, keď mnoho fanúšikov oboch súťažiacich už dávno odfukuje a sníva o zajtrajšej škole, sa všetci posúvali ku kľúčovému vyhodnoteniu.

Emma Drobná vo Finále Superstar 2015

Pyco s Jitkou, moderátori večera, sa postavili medzi oboch finálových súťažiacich. Zovretá päsť na znak víťazstva sa zdvihla pri Emme.

Finále Superstar 2015

Emma Drobná vo Superstar finále 2015

Víťazkou tohto ročníka Československej Superstar sa tak stala Emma Drobná. Ako víťazka získala 75 000 EUR, vstup do akvaparku a špeciálnu limitovanú Star Wars: The Force Awakening edíciu notebooku, ktorý Emme zrejme urobí radosť, keďže na tematiku Star Wars reagovala ako fanúšik filmovej série.

Foto: vlastná obývačka, príprava: Roman, Viki, Mária, Tom

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu