Emma, Štepán aj Pavol zo Superstar nie sú úplní amatéri

Emma, Štepán aj Pavol zo Superstar nie sú úplní amatéri

Očakávané vyvrcholenie celej súťaže Superstar 6. decembra prinesie meno absolútneho víťaza. Hoci sú traja a tým pádom sú, čo sa národnosti týka, sily nevyrovnané. V súťaži sú dvaja, o ktorých budeme nepochybne ešte poriadne počuť. Ich spev a vystupovanie je na tak dobrej úrovni, že si ich vedia predstaviť na skutočnom pódiu aj porotcovia, čo doteraz niekoľko krát naznačili. Po vypadnutí mladého Dalibora Slepčíka na scéne zostala trojica priateľov, ktorá spolu drží a priatelí sa úzko už dlhší čas. Práve táto trojica to dotiahla ďalej a spoločnými silami. Majú však niečo spoločné a je to oveľa dôležitejšie, ako sa zdá. Nie sú totiž totálni amatéri, ako by sa mohlo zdať.

Superstar Emma a Štepán

V Superstar sú Skúsenejší a odvážnejší

Zaujímavosťou je, že vo finále súťaže sa neobjavili neskúsení amatéri bez žiadnej skúsenosti. Emma Drobná spievala v kluboch a v kapele, má za sebou dosť odohratého pred ľuďmi. Štepán je súčasťou divadla, vystupovanie pred ľuďmi mu nerobí problém a je na takéto situácie zvyknutý. Pavol Kovaliček má veľmi pestrú minulosť spojenú s vystupovaním vo folklórnom súbore aj ako huslista a aj ako spevák piesní, kde potrebuje silný a výrazný hlas. Nejde o spev, ktorý by zostal mimo publikum, ale v každom jednom prípade ide o človeka so skúsenosťami s vystupovaním pred ľuďmi. A to ich robí ešte silnejšími a odolnejšími proti stresu a tréme. Na publikum sú zvyknutí, pretože sa formovalo od malých po tie väčšie. Z ostatných už vypadnutých finalistov sa spevu doteraz venovala tiež napríklad Veronika Danišová.

Táto výhoda im prináša aj ďalšie. Lepšie schopnosti fungovať s publikom. Trémou, médiami, kamerami, ale taktiež s technikou. Pobyt na pódiu nie je pre ich zásadnou novinkou. To znamená, že aj účasť v súťaži je pre nich výbornou príležitosťou, ako posunúť ich doterajšie pôsobenie silným marketingom oveľa ďalej. V podstate je aj to úlohou Superstar formátu.

Foto: naša obývačka počas vysielania TV Markíza

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.