Dvojica vyliezla na vrchole pyramídy v Gíze, pre výhľad a spoločný s...

Dvojica vyliezla na vrchol pyramídy v Gíze, pre výhľad a spoločný s…

Dánsky fotograf Andreas Hvid so svojou priateľkou sa pokúsili o niečo, čo nikto pred nimi. Vyliezli na veľkú pyramídu v Gíze, známu tiež ako Cheopsovu. Niečo také je pritom prísne zakázané. Mať fotografiu z pyramídy je lákavé, no oni siahli po celkom inom levely fotografovania. Ich video z výstupu na úplný vrchol pyramídy vytvorili v čase noci a skorého rána. Podľa záberov, ktoré na pyramíde vznikli, si užívali výhľad, cigaretu, adrenalín aj napätie, ale tiež vlastnú nahotu a spoločný…

Pyramída v Gíze na vrchole

Možno až príliš odvážna dvojica

Dvojica bola zadržaná miestnou políciou a po vypočutí prepustená. Polícií tvrdili, že boli nahí, ale sex nemali, no niečomu takému je ťažké uveriť. Podľa egyptských médií to bola pritom žena z Nórska, ktorá kontaktovala dánskeho fotografa a naplánovala celú akciu. Podplatili totiž aj sprievodcu na ťavách, ktorý ich doviezol až sem. Súčasťou ich skupiny boli ešte ďalší dvaja, ktorí zostali dole. V moslimskej krajine počuť o sexe na jednom z Divov sveta a symbolov krajiny… je zázrakom, že nezostali v miestnom väzení. Chceli byť jednoducho na vrchole. My máme vďaka tomu ojedinelú príležitosť vidieť, ako to na vrchole pyramídy vyzerá. Celkom inak ako vo filme Jumper.


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.