Carhenge, kópia Stonehenge v americkej Nebraske z vrakov áut - Zaujímavé novinky ZN.SK

Carhenge, kópia Stonehenge v americkej Nebraske z vrakov áut

Turistická atrakcia Carhenge láka na kuriózne umelecké dielo neďaleko mesta Alliance v americkom štáte Nebraska. Carhenge neodkazuje na slávne keltské Stonehenge len svojim názvom, ale je jeho vernou kópiou. Kým Keltom na to bolo nutné nájsť a priniesť z veľkej diaľky obrovské megality a vystihli tak svoju dobu, modernému človeku stačilo použiť odpad, ktorým zaplavuje súčasný svet.

Carhenge

Aj tak sa dá totiž pozerať na to, z čoho sú obe “sesterské” stavby postavené.

Carhenge, stavba z 38 vrakov

Umelecké dielo postavil Jim Reinders a využil na to niekoľko vrakov áut. S výstavbou svojho diela začal v roku 1987 a už viac ako 10 rokov je miesto otvorené verejnosti. Celé dielo pozostáva z 38 vrakov a je tvarované do podoby britského Stonehenge s rovnakým počtom blokov predstavených autami. Jim celú stavbu začal na pamiatku svojmu zosnulému otcovi. Sám študoval v Anglicku a mal možnosť sa pozrieť na Stonehenge. Inšpirovaný a dostatočne odvážny sa tak stal autorom umeleckého diela, ktoré je na mapách kuriozít a zaujímavostí štátu Nebraska. Pritom stačilo tak málo.

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Liek a bolesti brucha, ochorenie, trávenie
Pruh: odborne hernia – brušná prietrž, jej príznaky a liečba

DNA genetika
Pomocou DNA a výskumu haploskupín je možné zistiť pôvod predkov

Star wars 9
Najnovšie STAR WARS IX: Rise Of The Skywalker odhaľuje prvý trailer

Zavrieť