American Truck Simulator v limitovanej zberateľskej verzii hitom - Zaujímavé novinky ZN.SK

American Truck Simulator v limitovanej zberateľskej verzii hitom

Herný simulátor kamiónov American Truck Simulator sa na trhu objavil pred pár týždňami. Ako úplná novinka medzi hrami v žánri, v ktorom je oveľa viac fanúšikov, ako by sa na prvý pohľad zdalo, zaznamenala pomerne dobré čísla a záujem zo strany zákazníkov v obchodoch, ale aj na webe medzi pirátmi.

American Truck Simulator

V začiatkoch jej predaja sa ešte dala získať aj špecialita, ktorá je chuťovkou najmä pre herných zberateľov a tých, pre ktorých sú hry tohto žánru srdcovkou. Aj medzi počítačovými hrami sa totiž nachádzajú kúsky s vyššou hodnotou, ktorá svojim spôsobom dokonca stúpa. O to viac, keď je zberateľská verzia limitovaná počtom.

Len 500 kusov zberateľskej bohatšej verzie

V Čechách a na Slovensku sa nachádza len 500 kusov hry v zberateľskej edícii. American Truck Simulator je v tejto verzii v oveľa hrubšom balení, ktoré ukrýva na suchý zips zatvárací tvrdý obal ukrývajúci plastový model ťahača v mierke 1:87, presne takého, aký je v hre samotnej. Základ celého balenia tvorí DVD s hrou American Truck Simulator: Kalifornia a súčasťou sú DLC stiahnuteľné mapy Nevada a Arizona. Hra je v kompletnej českej profesionálnej verzii a k nej je v slovenčine a češtine manuál. Každé jedno balenie je očíslované, označené nálepkou s číslom. Zaujímavosťou je, že pre poľský trh je ich viac ako tisícka.

  • Celá hra láka na licencované ťahače, čiže skutočné reálne modely nákladných ťahačov, nie vymyslené autíčka len podobné na známe dizajny.
  • Súčasťou hry sú aj veľmi pekne a dômyselne zmapované americké mestá, diaľnice a cesty
  • Pre hráčov je k dispozícií celkovo viac ako sto druhov rôznych nákladov, ktoré je možné prepravovať, získavať pre ne povolenia a vôbec s nimi pracovať.
  • Odporúčaná konfigurácia počítača je Windows 7, 4 GB ram, CPU s 2,4 GHz, 3 GB voľný priestor na disku a grafickú kartu aspoň GeForce triedy GTS 450 ako je napríklad Intel HD 4000.
  • Hra si vyžaduje aktiváciu cez Steam, aj keď si kúpite originál v krabičke.

V roku 2017 sa objavila bohatšia Zlatá edícia

V roku 2017 prišla do predaja špeciálna Zlatá edícia hry. Jej obsahom je mimo Kalifornie aj Nevada, Nové Mexiko a Nevada. Ide tak o pomerne rozsiahlu oblasť, ktorú môžete križovať kamiónmi po východnom pobreží. K tomu je nutné pripočítať ešte tri DLC balíčky s rozšíreniami a doplnkami. Edícia zaujímavá, bohatá a jednoducho tá, ktorej nič z doteraz oficiálneho vydaného obsahu nechýba. Bohatšia oproti tejto zberateľskej je práve Novým Mexikom a aj prídavnými DLC. Viac v článku na slovenciny.com.

Hra v klasickej, nie zberateľskej edícii, sa dá kúpiť bez problémov na Comgad.cz


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.