American Truck Simulator v limitovanej zberateľskej verzii hitom - ZN.SK

American Truck Simulator v limitovanej zberateľskej verzii hitom

Herný simulátor kamiónov American Truck Simulator sa na trhu objavil pred pár týždňami. Ako úplná novinka medzi hrami v žánri, v ktorom je oveľa viac fanúšikov, ako by sa na prvý pohľad zdalo, zaznamenala pomerne dobré čísla a záujem zo strany zákazníkov v obchodoch, ale aj na webe medzi pirátmi.

American Truck Simulator

V začiatkoch jej predaja sa ešte dala získať aj špecialita, ktorá je chuťovkou najmä pre herných zberateľov a tých, pre ktorých sú hry tohto žánru srdcovkou. Aj medzi počítačovými hrami sa totiž nachádzajú kúsky s vyššou hodnotou, ktorá svojim spôsobom dokonca stúpa. O to viac, keď je zberateľská verzia limitovaná počtom.

Len 500 kusov zberateľskej bohatšej verzie

V Čechách a na Slovensku sa nachádza len 500 kusov hry v zberateľskej edícii. American Truck Simulator je v tejto verzii v oveľa hrubšom balení, ktoré ukrýva na suchý zips zatvárací tvrdý obal ukrývajúci plastový model ťahača v mierke 1:87, presne takého, aký je v hre samotnej. Základ celého balenia tvorí DVD s hrou American Truck Simulator: Kalifornia a súčasťou sú DLC stiahnuteľné mapy Nevada a Arizona. Hra je v kompletnej českej profesionálnej verzii a k nej je v slovenčine a češtine manuál. Každé jedno balenie je očíslované, označené nálepkou s číslom. Zaujímavosťou je, že pre poľský trh je ich viac ako tisícka.

  • Celá hra láka na licencované ťahače, čiže skutočné reálne modely nákladných ťahačov, nie vymyslené autíčka len podobné na známe dizajny.
  • Súčasťou hry sú aj veľmi pekne a dômyselne zmapované americké mestá, diaľnice a cesty
  • Pre hráčov je k dispozícií celkovo viac ako sto druhov rôznych nákladov, ktoré je možné prepravovať, získavať pre ne povolenia a vôbec s nimi pracovať.
  • Odporúčaná konfigurácia počítača je Windows 7, 4 GB ram, CPU s 2,4 GHz, 3 GB voľný priestor na disku a grafickú kartu aspoň GeForce triedy GTS 450 ako je napríklad Intel HD 4000.
  • Hra si vyžaduje aktiváciu cez Steam, aj keď si kúpite originál v krabičke.

V roku 2017 sa objavila bohatšia Zlatá edícia

V roku 2017 prišla do predaja špeciálna Zlatá edícia hry. Jej obsahom je mimo Kalifornie aj Nevada, Nové Mexiko a Nevada. Ide tak o pomerne rozsiahlu oblasť, ktorú môžete križovať kamiónmi po východnom pobreží. K tomu je nutné pripočítať ešte tri DLC balíčky s rozšíreniami a doplnkami. Edícia zaujímavá, bohatá a jednoducho tá, ktorej nič z doteraz oficiálneho vydaného obsahu nechýba. Bohatšia oproti tejto zberateľskej je práve Novým Mexikom a aj prídavnými DLC. Viac v článku na slovenciny.com.

Hra v klasickej, nie zberateľskej edícii, sa dá kúpiť bez problémov na Comgad.cz

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Istanbul Konštantínopol Carihrad
Prečo sa hovorí „Smrad ako v Carihrade“ a naozaj tam smrdelo?

Budinka, mrcha kretén a vynálezca, kniha 2018
Rozhovor s Tomášom Najtom o neobyčajnej knižnej novinke #Budinka

Leví kráľ 2019
Leví kráľ prichádza v novej živšej verzii. Premiéra v lete 2019

Zavrieť