Zažite Le Tour de France na PC v hre Pro Cycling Manager 2016 - Zaujímavé novinky ZN.SK

Zažite Le Tour de France na PC v hre Pro Cycling Manager 2016

V čase mimoriadnych úspechov nášho Petra Sagana na Tour de France prichádza herná novinka, rozsiahly herný simulátor cyklistiky na počítač. Hoci reálnemu bicyklovaniu sa žiaden počítač nevyrovná, v rámci hier ťažko možno nájsť niečo reálnejšie a precíznejšie. Pro Cycling Manager 2016 má vo svojich grafikách jazdca v žltom drese v prvých nastaveniach po spustení si hráč nájde hneď niekoľko herných režimov, vrátane online hry. Čoraz viac je vo svete populárne online hranie a takzvaný e-sport, čiže súťažné elektronické hranie, ktoré môže časom konkurovať skutočnému. V rámci zábavy určite.

Pro Cycling Simulator 2016

Potešenie z detailov

Tak ako sa to dalo už aj pri predošlých ročníkoch, hráč má možnosť si nastaviť veľké množstvo detailov, podmienok v rámci hry, jednotlivých rýchlych kôl, alebo v rámci kariéry vášho jazdca. Vy máte v rukách nastavenia celých pretekov, zloženia tímu, ale napríklad aj správy od sponzorov a organizátorov. Alebo pôjdete svojou cestou a odignorujete viacero možností, ktoré hra ponúka. Narábate s rozpočtom a ten riadite, míňate na nákup hráčov, výbavy… detailov. Vidíte o každom hráčovi všetko, čiže koniec koncov hra je nakoniec rozsiahlou databázou informácií o každom jednom jazdcovi súťažiacom na Tour de France. Dokonca vrátane takých faktov, ako mieru tréningov, pripravenosti, náročnosti a podobne. Pre nadšencov živej hry proti ostatným cez internet je tu režim multiplayer, ktorý si aj na fórach pochvaľujú. Jednotlivé úspechy hráča, akési míľniky, ktoré môžete dosiahnuť splnením niektorých cieľov, sú priamo prístupné z hlavnej ponuky menu. Ukladanie hier a jej načítanie je bežné a rýchlo dostupné.

Jasne a stručne, klasická hra

Zatiaľ to vyzerá na samé slová, čo môže pôsobiť odradzujúco. Štart hry prináša efektné preteky. Ste hráč a ste súčasťou stáda dobytka, alebo húfa rýb plávajúcej jedným prúdom vpred. Kto odpozeral nejaké preteky posledných dní, jeho pocity nebudú cekom odlišné od chrbátového pohľadu na tento herný húf. Hrať môžete pokojne v bežnom časovom režime, zrýchľovať, alebo spomaliť vrátane zastavenia. Máte celý zástup jazdcov pred sebou a prepínať môžete medzi svojimi jazdcami, ktorí fungujú na určitej automatike, no zároveň sú plne ovládateľní priamo vami. Zažiť si môžete konkrétne etapy Tour de France, so všetkými jej stúpaniami a klesaniami.

Pro Cycling Simulator 2016

Fanúšik pretekov, cyklistiky a všetkého toho humbuku okolo, si najlepšie vychutná celú atmosféru hry. Od skutočných pretekov sa líši určite v tom, že v hre chýbajú šialení fanúšikovia stojaci na trati, či ohrozujúci cyklistov. Pri základných znalostiach toho, ako to funguje vo svete vrcholovej súťažnej cyklistiky sa vám podarí pomerne rýchlo si osvojiť všetky funkcie hry. Začínajúci hráč má práve v tejto hre možnosť pochopiť princípy a fungovanie. A ešte k tomu to je celé zábavné.

Herná novinka Pro Cycling Manager je už pár týždňov vonku.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.