Voľné pracovné miesta v tvojej obľúbenej značke, či prevádzke

Pracovník, zamestnanie a práca s drevom

Hľadáte si novú prácu? Dnes nájsť voľné pracovné ponuky a hľadať prácu nie je taký problém, ako svojho času v minulosti, alebo ešte stále v niektorých lokalitách na Slovensku aj dnes. No možností je nepochybne viac, hoci pri mnohých treba vycestovať tam, kde ju ponúkajú. Netreba sa ale spoliehať len na pracovné portály a úrady.

Pracovník, zamestnanie a práca s drevom

Nezaškodí začať trochu snívať a predstaviť si, kde by ste určite chceli pracovať a lákala by vás taká zmena.

Voľné pracovné ponuky v mojej obľúbenej firme

Kým niekto ide na Profesia.sk a hľadá cielene, iní sa k niektorým ponukám dostanú celkom náhodou. Môžu za to aj sekcie na webových stránkach rôznych firiem, kde prezentujú ponuky iným štýlom ako na personálnych a pracovných portáloch. Píšu ich ľudia priamo z podnikov a tak sa občas podarí napísať aj viac, ako iné portály uvádzajú.

Hlavne však vidíte miesto, kde nových kolegov hľadajú, ktoré môžete poznať ako zákazník, či dokonca obchodný partner. Stránky obľúbených značiek sú tak dobrým zdrojom nájdenia pracovnej ponuky, čo má niekoľko výhod. Prichádzate priamo a hlásite sa na pohovor bez prostredníkov, vidíte, čo potenciálny zamestnávateľ robí, čo predáva a ponúka, respektíve o tom viete viac, keďže stránky sledujete. Pracovných ponúk je veľa, len záujemcov menej.

Príklady firiem, ktoré hľadajú zamestnancov priamo u seba:

Obchodné domy a predajne:

Práca v automobilke:

Technológie a telekomunikácie:

Cestovné kancelárie a agentúry:

Médiá:

Služby:

Veda a výskum:

Financie:

Priemysel:

Doprava a preprava:

…a mnoho ďalších.

Čiže ak je vašim snom pracovať v konkrétnych spoločnostiach, siahnite po sekcii KARIÉRA, oznamy a podobne. Nakoniec, pokiaľ túžite predsa len po novej práci v konkrétnom odbore, nikdy nie je na škodu napísať motivačný list, pripojiť životopis a po zistení kontaktu na personálne oddelenie, zažiadajte o prijatie aj na mieste, kde žiadnu ponuku nedávajú. Neraz sa podarilo zamestnať  odvážnejším jednotlivcom v prestížnych firmách, do ktorých napísali práve v čase, keď sa o niekom len uvažovalo.

Nenaplnenie v aktuálnej práci? Čo tak skúsiť novú?

Komu nevonia jeho aktuálna práca, nie vždy sa odhodlá nájsť si novú ponuku. Možno preto, že mu vyhovuje zabehnutý štýl a minimálne možnosti učenia sa nových postupov, novej politiky a zvykanie si na nový kolektív. Lenže zmeniť pracovné miesto môže znamenať aj zmeniť príjem, náplň, prípadne celkom zmeniť od základu vlastný život. Psychológia je vážny vedný odbor, mimoriadne komplikovaný a rozsiahly. Práca, v ktorej človek strávi tretinu svojho života, by mala dávať zmysel najmä samotnému človeku. Keď je príležitosť v aktuálnej práci, ktorá vás nenapĺňa, odskočiť si na pohovor, skúste to.

Slovenský Amazon postavili závratne rýchlo a už naplno funguje, horkoťažko naplnil svoje stavy schopnými ľuďmi, no aj  oni ich museli presvedčiť. Ľuďom sa totiž robiť nechce a Slováci akoby dúfali, že práve oni nebudú tí manuálni, ale len úspešní manažéri z kancelárií. Taký je dnes trend a medializovaný problém. Ľudí tak ale hádžeme do jedného vreca. Stále je totiž dostatok ľudí, ktorým nesmrdí manuálna práca. Len lokalita nie je pre nich, alebo sa trápia v celkom inom zamestnaní.

Tento článok má byť najmä inšpiráciou na hľadanie si novej práce a tým začatí novej éry vlastného života. Nevhodné podmienky na jednom pracovisku sú totiž trápením, ktoré sa dá zmeniť. Je pritom ale nutné zmeniť pohodlnosť a odhodlať sa k učeniu sa celkom iných postupov, náplne práce. Nakoniec je niečo celkom iné, ak kopete za dobrý tím, viete sa stotožniť s novým zamestnávateľom, jeho víziou a ešte s radosťou napĺňate jeho očakávania.

Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.